Moduł Sport został zmodyfikowany
Sport
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
,,Jedynka” i ,,czwórka’’ na zimowisku w Murzasichlu !
Dzień 1:
Wyjechaliśmy rano 02 lutego br. koło 6:30. W trakcie przejazdu odwiedziliśmy Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Było bardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się np, że śnieg nie jest biały, tylko przezroczysty :). Około 21 byliśmy na miejscu, w Murzasichlu. Cała trasa zajęła nam koło 11-12 h. Po przyjeździe była kolacja i rozlokowanie w pokojach.Dzień 2:
Po śniadaniu, wyruszyliśmy w kierunku Rusinowej Polany. Chętne osoby wzięły udział we mszy św. w najwyżej położonym kościele na Wiktorówkach – Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Pokrzepieni i rozgrzani oferowaną przez księży herbatką ruszyliśmy stromą ścieżką w dalszą drogę. Po pewnym czasie naszym oczom ukazała się przykryta śniegiem Rusinowa Polana, z pełnej krasy panoramą tatr. Tam też mieliśmy czas na zabawę w śniegu, posiłek i sesje zdjęciowe. W drodze powrotnej za sprawą oblodzonych ścieżek było ekstremalnie, ale daliśmy radę. ;) Następnie pojechaliśmy do Zakopanego, na Krupówki.Dzień 3:
Tego dnia zaraz po śniadaniu poszliśmy na narty – jeździliśmy prawie cały dzień ( oczywiście z przerwą na obiad, gorącą czekoladę i frytki ). Pomimo zmęczenia, wieczorem wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach robienia kolorowych bombek. A kolacja – niespodzianka: grillDzień 4:
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: narciarzy i nie-narciarzy. Narciarze mieli zabawę na stoku do godziny 15. Piechurzy natomiast udali się do Izby Regionalnej ,,U Gąsienicy”, gdzie wysłuchali pogawędki dotyczącej historii Murzasichla. Po dużej dawce wiedzy uczestnicy wyprawy udali się na spacer malowniczym lasem do miejscowości Male Ciche. Po obiedzie odbyły się zajęcia zdobienia pierników walentynkowych !Dzień 5:
Tego dnia była zaplanowana wyprawa górska. Urokliwą Doliną Kościeliską skąpaną w słońcu wraz z panem Andrzejem – przewodnikiem udaliśmy się na spacer do schroniska na hali Ornak. Pokonaliśmy 11 km, ale wędrówkę osłodziły nam ciekawe opowieści o górach przewodnika. Wisienką na torcie okazało się spotkanie z najprawdziwszym symbolem Tatr! -kozicą górską, która pokazała się nam w całej okazałości, w najlepsze pasąc się na stromej grani. Strudzony turysta z chęcią na swojej drodze napotkałby schronisko, wszak nie tylko malowniczymi widokami człowiek żyje. I stało się! Zdrożeni dotarliśmy do schroniska na terenie dawnej hali Ornak, w górnej części Doliny Kościeliskiej. Historia miejsca sięga lat czterdziestych ubiegłego wieku ( 1946-1947), ale wciąż z powodzeniem służy wędrowcom. Tu odpoczęliśmy, nabraliśmy sił i udaliśmy się w drogę powrotną. Na miejscu w pensjonacie chętne osoby wzięły udział w turnieju tenisa stołowego.Dzień 6:
Czas szybko leci! W czwartek zwiedzaliśmy Zakopane: kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Wielką Krokiew. Na osławionych Krupówkach mogliśmy zrobić zakupy. Tego dnia czekała nas jeszcze niespodzianka – film pt. ‘’Chłopiec z Burzy" w kinie "Sokół". Po powrocie do pensjonatu odbyło się podsumowanie konkursów oraz konkurs wiedzowy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody!Dzień 7:
To już ostatni dzień zimowiska ☹ Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel, by powoli krakowskimi Plantami przejść pod okno papieskie na Franciszkańską 3 i dalej na Rynek Główny. Tutaj mogliśmy pospacerować po Sukiennicach, zwiedzić Kościół Mariacki . Podczas wizyty w Podziemiach Rynku Głównego – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa wszyscy uczestnicy zimowiska mogli poznać niesamowitą historię miasta. Potem był czas na zakupy na słynnym rynku. Pyszny obiad "U Babci Maliny" zakończył pełen wrażeń dzień. I w drogę! Dotarliśmy do Barlinka około godziny 24.Opiekunami zimowiska byli: p. p. Danuta Tomiałojć, Bożena Rudnicka, Iwona Żytkowiak i Anna Mariańska, a nad całością czuwał kierownik p. Mariusz Sieniawski.
Pełna fotorelacja w galerii zdjęć
Hanna Pietruszewka VIII a (SP 4)
Anna Mariańska
Ferie zimowe
LINK DO KRZYŻÓWKI PROFILAKTYCZNEJ
Rozwiązaniem krzyżówki jest hasło, które należy przesłać przez LIBRUS do Pani pedagog Małgorzaty Jabłońskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu po feriach. Powodzenia.
Profilaktyka i wychowanie
Bieżący rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy wrześniowym profilaktycznym Festynem Świadomi i Bezpieczni, zorganizowanym przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny oraz GKRPA. Impreza plenerowa odbyła się na świeżym powietrzu przy OSiW i była skierowana do uczniów klas VII,VIII oraz gimnazjum.
W miesiącu październiku uczniowie klas I i II wzięli udział w spotkaniach funkcjonariusza policji oraz przedstawiciela Zespołu Interdyscyplinarnego pod hasłem Bezpieczne dzieciństwo. Uczniowie zostali uwrażliwieni na zagadnienia kontaktów z nieznajomymi oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły. W zajęciach wykorzystano spot filmowy „Gadki z psem”.
W połowie października rozpoczęliśmy w klasach III realizację Programu Profilaktyki Wczesnoszkolnej Cukierki. Idea programu nawiązuje do zdrowego i aktywnego życia, uczula na niebezpieczne środki psychoaktywne oraz na zachowania asertywne. Każde dziecko podczas programu tworzy własną książkę – w bieżącym roku szkolnym wyróżniono i nagrodzono prace następujących uczniów: Basia Ziobrowska, Nadia Sławińska, Ada Pakosz, Marcel Jurgielewicz, Filip Smutek, Kasjan Banaszak, Seweryn Podyma,Maja Birula, Victoria Boratyn, Hania Kotowska, Gabrysia Filary.
Również w październiku uczniowie klas V wzięli udział w cyklu zajęć Style nauczania a moje predyspozycje. Podczas spotkań z pedagogiem uczniowie uzyskali informacje o sposobach i warunkach efektywnego uczenia się , a także mogli zweryfikować swoje indywidualne profile poznawcze.
Natomiast uczniowie klas III gimnazjalnych zostali objęci dwugodzinnym warsztatem dotyczącym FAS /płodowy zespół alkoholowy/.
Listopad, jak co roku, to miesiąc poświęcony profilaktyce uzależnień. W klasach VI został przeprowadzony blok zajęć psychoedukacyjnych Stop nałogom będę sobą. Na zajęciach rozmawialiśmy o wpływie środków psychoaktywnych na rozwój każdego młodego człowieka, obalaliśmy mity związane z substancjami psychoaktywnymi zawartymi w dymie tytoniowym, e-papierosach, alkoholu, narkotykach i dopalaczach. Podsumowanie treści stanowiły prace -plakaty plastyczne wykonane przez uczniów na zajęciach plastycznych oraz ich wystawa szkolna.
Mieliśmy też okazję gościć prawdziwych harleyowców, którzy opowiadali o błędach swojej młodości, a przede wszystkim o przemianie jaką przeszli, by żyć zdrowo i bezpiecznie.
W grudniu uczniowie III klasy gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Zdrowotnym Wiedza Ratuje Życie pod hasłem „Żyję bez ryzyka”, poświęconym tematyce HIV/AIDS. Nasza reprezentacji w składzie: Tomasz Łukaszuk, Zuzanna Przepiórka, Maria Trif zajęła pierwsze miejsce w powiecie myśliborskim.
W styczniu gościliśmy w naszej szkole trenerów zewnętrznych tj. psychologów z warszawskiej pracowni profilaktycznej, którzy odbyli spotkania z uczniami klas VI i VIII w temacie uzależnień oraz asertywności. Zajęcia stanowiły kontynuację wewnątrzszkolnych działań profilaktycznych.
Szkoła SP4 składa podziękowania GKRPA oraz ZI w Barlinku za wsparcie merytoryczne i finansowe w działaniach wychowawczo-profilaktycznych.
Pedagodzy szkolni B.Sokołowska, M.Jabłońska
,,Jest taki dzień’’
12 stycznia w barlineckiej ,,czwórce” po raz kolejny odbył się Koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie z klas 1-8 zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki jeszcze raz wprowadzając nas w świąteczną atmosferę . Wystąpili uczniowie z klasy 2 a i 2 b, Zosia Bogusław, Piotr Nowik, uczniowie z kl. 1 d, grupa wokalna ,,Czwóreczki”. Swoją obecnością uświetnili koncert zaproszeni goście: grupa instrumentalno-wokalna przygotowana przez p. Jakuba Lubelskiego oraz siostry Agata i Ewelina Głogowskie z Myśliborza.
,,Jasełka u Wojciecha”
W niedzielę 6 stycznia 2019 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele p.w. Św. Wojciecha B.M. Występ dzieci został serdecznie przyjęty przez parafian, którzy nagrodzili ,,aktorów” brawami. Miłą niespodzianką dla dzieci były słodkości, które otrzymały po występie.
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Kiermasz
W dniach 12-13 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Rodzice i dzieci chętnie kupowały drobne upominki, które głównie pełniły rolę prezentu dla najbliższych. Nabyć można było przepiękne kartki bożonarodzeniowe, bileciki do prezentu, ozdoby oraz ciasta upieczone przez rodziców i wychowawców świetlicy. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali pracę a potem dzielnie wcielali się w role sprzedawców. Udało nam się zebrać 280 zł, które zostały przeznaczone na zakup 7 upominków dla dzieci z rodzin potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny kiermasz.
Tego samego dnia odbywały się warsztaty bożonarodzeniowe dla klas uczniów I-III. W radosnym nastroju przy dźwiękach kolęd dzieci wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe oraz ozdabiali pierniki upieczone przez wychowawców świetlicy. Podczas wykonywania ozdób zgodnie z Polską tradycją zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania. Całą imprezę uświetniły nam piękne choinki podarowane przez Nadleśnictwo Barlinek za które serdecznie dziekujemy.W trakcie tych uroczystości wręczono także nagrody i upominki dla dzieci, które brały udział w konkursach "Jesienna biżuteria" oraz "Zabawka na choinkę"
A oto wyróżnieni uczniowie:
Jesienna Biżuteria:
Lena Goryńska
Hania Wójcik
Martyna Sałagan
Jakub Florczak
Natan Karwecki
Hania Czekała
Wiktoria Wolniak
Karolina Ruszczak
Lena Czerwik
Maja Birula
Hania Szyszko
Iga Smutek
Filip Smutek
Zabawka na choinkę:
Zofia Gaładyk
Zuzia Orzechowska
Lena Czerwik
Wiktoria Wolniak
Organizatorzy:
B. Lisowska, Ł. Blezień, M. Ochnio, B. Glapiak, M. Tumasz
W świątecznym nastroju
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W świątecznym nastroju.
Pasowanie na świetliczaka
Dnia 5 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste na świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy B.Lisowską i Ł. Blezienia. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy, Pani Dyrektor Elżbiety Trautman oraz omówienia celu spotkania. Celem tej uroczystości było przejście do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaka musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, pierwszaki musiały wykazać się odwagą szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek, następnie podczas zabawy "prawda czy fałsz" dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. W ostatniej konkurencji wykazywali się umiejętnością w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie, by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania gdzie złożyli uroczystą przysięgę, która brzmiała:Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne i kolegów.
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień dobry, Przepraszam, Dziękuję i Do widzenia.
Obiecuję bawić się, uczyć, odrabiać lekcje, sprząteć, troszczyć się o świetlicę.
I oczywiście szanować wszystkich wychowawców.
Po złożonej przysiędze każdy z uczniów został pasowany przez Panią Dyrektor na świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał przypinkę ze świetlikiem oraz słodki upominek.
Wychowawcy świetlicy życzą wszystkim świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu szkolnym.
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Kultura na widoku
Multimedialny Projekt ,,Kultura na widoku” to dostęp do 1000 utworów.
Zapraszamy wszystkich do korzystania z legalnych źródeł.
Więcej na www.legalnakultura.pl
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie