• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• 14-15-16 MAJA 2024 R.

Uczniowie klas I-VII, w tych dniach, nie przychodzą do szkoły.

Uczniom klas ósmych życzymy powodzenia!

• DZIEŃ EUROPEJSKI

• Z okazji 20-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej  9 maja zorganizowaliśmy Dzień Europejski. Wszystkie 19 klas z pionu 4-8 wzięło udział w projekcie, przygotowując przed salą swojego wychowawcy stoisko tematyczne z symbolami, ciekawostkami oraz typowymi potrawami wylosowanego wcześniej kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Nie brakowało włoskiej pizzy, tradycyjnych dla polskiej kuchni schabowych oraz pierogów, holenderskich serów, belgijskich gofrów, irlandzkich pankejków, francuskich croissantów, duńskich ciasteczek, niemieckich kiełbasek oraz wielu innych smakołyków typowych dla kuchni europejskiej.

Na szkolnych korytarzach można było spotkać greckich bogów przybyłych wprost z Olimpu, holenderską, bardzo miłą krówkę, torreadora oraz sławnego wrestlera z Hiszpanii a także najprawdziwsze Smerfy! Na jednym z korytarzy zatańczono belgijkę a nieopodal szwedzki zespół ABBA miał akurat tego dnia swój  koncert. Uśmiechom i okrzykom radości naszych uczniów nie było końca...

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w ten projekt. Już teraz planujemy przyszłoroczną edycję.

Zespół Języków Obcych

• Klasa VIII a na uroczystej sesji Rady Miasta Barlinek

• 7 maja br. uczniowie VIII a wraz z nauczycielką wybrali się na I Sesję Rady Miejskiej w Barlinku. Kadencja 2024 – 2029. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda powołanie nowej rady- wręczenie zaświadczeń radnym, ślubowanie, głosowanie regulaminów. Bardzo ważnym momentem było wybranie Przewodniczącego Rady Miasta ( inny rodzaj głosowania). Kolejnym punktem uroczystej sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze p. burmistrz Bernardzie Lewandowskiej, która zanim objęła funkcję burmistrza, złożyła ślubowanie. Teraz przed radnymi i burmistrzem 5 lat ciężkiej i miejmy nadzieję owocnej pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja obywatelska.