• Warsztaty wiosenne - Wielkanoc 2024

• Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana przerwa świąteczna. Z tej okazji, jak co roku uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali warsztaty oraz kiermasz ciast. Bardzo różnorodne stoiska pozwalały na to, aby każdy mógł tworzyć ozdobę taką, która jego zdaniem będzie najbardziej wykorzystywana podczas świąt. Zaraz po dzwonku na przerwę - uczniowie przybiegali, aby móc spędzić czas w świątecznej atmosferze. Jak zwykle nie zawiedli rodzice i dziadkowie - smak przepysznych ciast - przyciągał tłumy łasuchów.

Życzymy Wesołych Świąt

Zespół Edukacji Regionalnej

• Wielkanocne przygotowania w świetlicy.

• W dniu 21 marca 2024 roku w świetlicy szkolnej zrobiło się naprawdę tłoczno za sprawą dwóch wydarzeń, które umiliły nam pierwszy dzień wiosny.

Od samego rana świetlica została przekształcona w kolorowy i radosny targ. Na stoiskach można było znaleźć szeroki wybór produktów tematycznych, od ręcznie robionych ozdób świątecznych, kartek wielkanocnych po świąteczne babeczki. Rękodzieła prezentowane na kiermaszu imponowały zarówno jakością, jak i pomysłowością. Wiele z eksponatów było efektem długotrwałej pracy i zaangażowania, co dodawało im dodatkowej wartości.

Po kiermaszu, do naszej świetlicy po raz kolejny zawitała firma "Smacznie, Zdrowo, Kolorowo" aby przeprowadzić warsztaty z ozdabiania babeczek i ciastek.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z entuzjazmem włączyli się do działania. Prowadzący zajęcia, zapewnili wszystkie niezbędne materiały oraz przygotowali klarowne instrukcje dla uczestników. Dzięki temu każdy mógł wziąć udział w tworzeniu wspaniałych dekoracji wielkanocnych, niezależnie od wieku czy umiejętności.

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się dekorowania babeczek i ciastek. Kreatywność kwitła, gdy wszyscy starali się w skupieniu tworzyć swoje wielkanocne smakołyki. Mimo że niektóre z nich wydawały się trudne do wykonania, wszyscy pokazali ogromne zaangażowanie i determinację w tworzeniu swoich własnych, unikatowych dzieł sztuki cukierniczej.

Warsztaty Wielkanocne nie tylko umożliwiły uczestnikom rozwinięcie swojej kreatywności i umiejętności manualnych, ale także przyniosły wiele radości oraz były doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej oraz cieszenia się wspólnie spędzonym czasem.

Dziękujemy firmie "Smacznie Zdrowo Kolorowo" za zorganizowanie tych fantastycznych warsztatów oraz wszystkim uczestnikom, którzy uczestniczyli w tworzeniu niezapomnianych chwil podczas tegorocznych przygotowań wielkanocnych.

• Światowy Dzień Wody

• 22.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W naszej szkole był to również dzień szczególny. Na korytarzu uczniowie z Koła LOP przygotowali zestawy doświadczeń związanych z wodą. Wiele osób rozwiązywało zadania, gdzie należało dopasować zwierzęta wodne do zamieszkiwanego zbiornika oraz drugie zadanie dotyczyło związków frazeologicznych związanych z wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka szkolna mówiąca o tym, że woda występuje na każdym przedmiocie oraz wystawa prac uczniów - „Wpływ picia wody na organizm” i „Jak oszczędzać wodę”.Zachęcamy do galerii zdjęć.

M. Kozar,
            A. Zwolińska

• Powitanie wiosny w eleganckim stylu

• W ostatni czwartek, tj. 21 marca przywitaliśmy wiosnę w iście eleganckim stylu! Nasze wiosenne modelki i modele zaprezentowali w rytm największych hitów kolekcję wiosna/lato 2024 na specjalnie przygotowanym wybiegu. Ponadto tego dnia nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością przynosząc swoje książki i przybory w niecodzienny sposób - w garnku, rozwieszone na suszarce, w zabawkowym aucie lub na rowerze - zobaczcie sami jak to wyglądało! Śmiechom nie było końca

Joanna Zmarzlik
            Malgorzata Kozar

• Wizyta w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie

• Dnia 15 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Szczecina. Jednak głównym punktem naszego programu były zajęcia w pracowniach Morskiego Centrum Nauki. Podzieleni na trzy grupy, wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych, w pracowni LEGO oraz zajęciach manualnych w modelarni. Następnie zwiedziliśmy wystawy na terenie centrum, które jest bardzo ciekawe i nowoczesne - co widać już z zewnątrz budynku przypominającego statek. Kolejnym punktem programu był film "Za duży na bajki 2"., który rozśmieszył i wzruszył nas do łez. Oczywiście po tych atrakcjach nie zabrakło czasu na posiłek i na lody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opiekunowie:

Małgorzata Kozar
            Małgorzata Jabłońska
            Joanna Zmarzlik
            Wojciech Blatkiewicz

• Konkurs recytatorski.

• Uczennica klasy 3a, Nadia Kuleta, 27 lutego 2024 wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Myśliborzu.

27 najlepszych uczniów z całego powiatu z klas I – VIII recytowało wiersze i fragmenty prozy.

Choć nasza Nadia nie zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, jej recytacja dwóch wierszy została bardzo pięknie przyjęta.