Aktualności

 • ,,Jest taki dzień’’

  ,,Jest taki dzień’’

   

  12 stycznia w barlineckiej ,,czwórce” po raz kolejny odbył się Koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie z klas 1-8 zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i  pastorałki jeszcze raz wprowadzając nas w świąteczną atmosferę . Wystąpili uczniowie z klasy 2 a i 2 b, Zosia Bogusław, Piotr Nowik, uczniowie z kl. 1 d, grupa wokalna ,,Czwóreczki”. Swoją obecnością uświetnili koncert zaproszeni goście: grupa instrumentalno-wokalna przygotowana przez p. Jakuba Lubelskiego oraz siostry Agata i Ewelina Głogowskie z Myśliborza.

   

  ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 1 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 2 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 3 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 4 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 5 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 6 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 7 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 8 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 9 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 10 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 11 ,,Jest taki dzień’’ - Obrazek 12

 • ,,Jasełka u Wojciecha”

  ,,Jasełka u Wojciecha”

  W niedzielę 6 stycznia 2019 r.,  w Uroczystość Objawienia Pańskiego  uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele p.w. Św. Wojciecha B.M.  Występ dzieci został serdecznie przyjęty przez parafian, którzy nagrodzili ,,aktorów” brawami. Miłą niespodzianką dla dzieci były słodkości, które otrzymały po występie.

  ,,Jasełka u Wojciecha” - Obrazek 1 ,,Jasełka u Wojciecha” - Obrazek 2 ,,Jasełka u Wojciecha” - Obrazek 3

 • 15.01.2019

  Moduł Sport został zmodyfikowany

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • 10.01.2019

  Moduł Sport został zmodyfikowany

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie
 • Kiermasz

  Kiermasz

  W dniach 12-13 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Rodzice i dzieci chętnie kupowały drobne upominki, które głównie pełniły rolę prezentu dla najbliższych. Nabyć można było przepiękne kartki bożonarodzeniowe, bileciki do prezentu, ozdoby oraz ciasta upieczone przez rodziców i wychowawców świetlicy. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali pracę a potem dzielnie wcielali się w role sprzedawców. Udało nam się zebrać 280 zł, które zostały przeznaczone na zakup 7 upominków dla dzieci z rodzin potrzebujących. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny kiermasz. 
  Tego samego dnia odbywały się warsztaty bożonarodzeniowe dla klas uczniów I-III. W radosnym nastroju przy dźwiękach kolęd dzieci wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe oraz ozdabiali pierniki upieczone przez wychowawców świetlicy. Podczas wykonywania ozdób zgodnie z Polską tradycją zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania. Całą imprezę uświetniły nam piękne choinki podarowane przez Nadleśnictwo Barlinek za które serdecznie dziekujemy.

  W trakcie tych uroczystości wręczono także nagrody i upominki dla dzieci, które brały udział w konkursach "Jesienna biżuteria" oraz "Zabawka na choinkę"

  A oto wyróżnieni uczniowie:

  Jesienna Biżuteria:

  Lena Goryńska

  Hania Wójcik

  Martyna Sałagan

  Jakub Florczak

  Natan Karwecki

  Hania Czekała

  Wiktoria Wolniak

  Karolina Ruszczak

  Lena Czerwik

  Maja Birula

  Hania Szyszko

  Iga Smutek

  Filip Smutek

   

  Zabawka na choinkę:

  Zofia Gaładyk

  Zuzia Orzechowska

  Lena Czerwik

  Wiktoria Wolniak

   

  Organizatorzy:

  B. Lisowska, Ł. Blezień, M. Ochnio, B. Glapiak, M. Tumasz

 • W świątecznym nastroju
  01.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W świątecznym nastroju.

 • Pasowanie na świetliczaka

  Pasowanie na świetliczaka


  Dnia 5 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste na świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy B.Lisowską i Ł. Blezienia. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy, Pani Dyrektor Elżbiety Trautman oraz omówienia celu spotkania. Celem tej uroczystości było przejście do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaka musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, pierwszaki musiały wykazać się odwagą szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek, następnie podczas zabawy "prawda czy fałsz" dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. W ostatniej konkurencji wykazywali się umiejętnością w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie, by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania gdzie złożyli uroczystą przysięgę, która brzmiała:

   

  Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.

  Dbać o bezpieczeństwo własne i kolegów.

  Dbać o porządek i czystość w świetlicy.

  Nigdy nie zapomnę powiedzieć:

  Dzień dobry, Przepraszam, Dziękuję i Do widzenia.

  Obiecuję bawić się, uczyć, odrabiać lekcje, sprząteć, troszczyć się o świetlicę.

  I oczywiście szanować wszystkich wychowawców.

   

  Po złożonej przysiędze każdy z uczniów został pasowany przez Panią Dyrektor na świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał przypinkę ze świetlikiem oraz słodki upominek. 
  Wychowawcy świetlicy życzą wszystkim świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu szkolnym.

   

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne
 • 19.12.2018

  Moduł Sport został zmodyfikowany

 • Kultura na widoku

  Kultura na widoku

   

   

  Multimedialny Projekt ,,Kultura na widoku” to dostęp do 1000 utworów.

  Zapraszamy wszystkich do korzystania z legalnych źródeł.

  Więcej na  www.legalnakultura.pl

  Kultura na widoku - Obrazek 1

 • Duet smyczkowy w naszej szkole

  Duet smyczkowy w naszej szkole

  W czwartek 13 grudnia gościliśmy w szkole duet smyczkowy z Krakowa.

  Niewirtualni wirtuozi smyczka zabrali klasy 4 i 5 w muzyczną podróż po Europie.Wysłuchaliśmy wybranych utworów z Polski, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Irlandii oraz Węgier. Na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewaliśmy polską kolędę i zrobiło się świątecznie.

   

 • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

 • Zabawa andrzejkowa 2018

  Zabawa andrzejkowa 2018

   

                Uroczy wieczór andrzejkowy spędzili uczniowie klas czwartych we wtorek 27 listopada.

  Na parkiecie, w świetle dyskotekowych lamp i w rytmie dobrej muzyki, można było podziwiać taneczne umiejętności czwartoklasistów. Nauczycielski dech zapierały zdolności akrobatyczne, artystyczne oraz organizacyjne liderów parkietu. Kuba, uczeń kasy IV C z łatwością organizował i odprawiał długi pociąg, który jak rzeczka wstążeczka tu się toczył, tam ginął, a gdzieś znowu wypłynął…oj ile było wagonów…..

                 Królową parkietu okazała się pani Renia. Z powagą wykładowcy i zaangażowaniem profesjonalnego tancerza przyuczała wszystkich do kaczuchowych figur. Robiła to niewątpliwie dobrze, bo tenże kaczuszkowy taniec konkursowy wygrała właśnie jej klasa. Pani Renia…po prostu Idol…

                 Ale były też wróżby…Babeczki z imionami przyszłych narzeczonych upiekli rodzice dzieci z IV A. Rodzice wszystkich czwartoklasistów, w ogóle, upiekli duuużo ciasta, bo zajęły one wiele stołów w szkolnej świetlicy. Wszyscy więc ciasta jedli, wodę pili i tańczyli,m  i tańczyli….

                 `I ja tam byłam i wodę piłam….i pan Piotrek fotografował, i pan Mirek porządku pilnował, a co jeszcze się działo, niech każdy się dowie, bo relacja foto to lepiej opowie.

   

                                                                                                                                     J.R.

  Galeria zdjęć

   

 • Mikołajki

  Mikołajki

  „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg Jadę, jadę w świat sankami Sanki dzwonią dzwoneczkami

   Dzyń, dzyń, dzyń dzyń, dzyń, dzyń dzyń, dzyń, dzyń…”

   

  Śniegu w tym roku jak na lekarstwo, ale nie przeszkodziło to maluchom z SP-4 w Barlinku bawić się wesoło z Mikołajem. To już kolejna edycja sportowych zmagań przygotowana przez Panią Dorotę Kossowską-Sobór  we współpracy z Panią Bogumiłą Glapiak. Były wyścigi na sankach, toczenie śnieżnej kuli czy bieg z workiem prezentów. Emocji jak zawsze nie zabrakło, a kibicowanie okazało się również ważnym elementem zabawy. Wszyscy uczestnicy dostali też od Mikołaja upominki – niektórzy skorzystali z okazji, żeby go wyściskać, bo przecież wróci dopiero za rok smiley

   

  Album zdjęć

   

 • Mikołajki znów na sportowo
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki znów na sportowo.

 • 07.12.2018

  Moduł Sport został zmodyfikowany

 • Zaproszenie dla rodziców

  Zaproszenie dla rodziców

  Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami dotyczącymi projektu INDYWIDUALNI, który jest już dostępny na LIBRUS. 

  Materiały do pobrania:

  Prezentacja_dla_rodzicow.pdf

  scenariusz_prezentacjadlarodzicow.pdf

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im.Henryka Sienkiewicza
  74 -320 BARLINEK
  ul.Kombatantów 3
 • (95) 74 61 022

Galeria zdjęć