Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
AKTUALNOŚCI
Samorząd Uczniowski
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
STOP PRZEMOCY WIĘCEJ MOCY!
Jak co roku uczniowie klas piątych w miesiącu marcu uczestniczyli w bloku zajęć psychoedukacyjnych, poruszającym zagadnienia agresji i przemocy rówieśniczej. Omówiono sytuacje jakie spotykają uczniów w szkole, relacje rówieśnicze w poszczególnych klasach na podstawie badania socjometrycznego, poruszono zagadnienia ofiary, sprawcy i świadka zdarzeń związanych z agresją. Uczniowie uczyli się różnicować przemoc fizyczną i psychiczną, a także szukać rozwiązań w sytuacjach związanych z zachowaniami agresywnymi. Uzupełnieniem zajęć stanowiły warsztaty z psychologiem z Pracowni Profilaktycznej Dekalog. Na zakończenie cyklu odbyły się warsztaty plastyczne, na których chętni uczniowie z klas piątych tworzyli plakaty antyprzemocowe.
Dziękujemy GKRPA za przeznaczone środki na zakup materiałów plastycznych.
B.Sokołowska
Koncert Chwały i Uwielbienia
,, Nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z wami robić."
Na to wezwanie św. Augustyna odpowiedzieli uczniowie klas 3 i 4 naszej szkoły i 8 kwietnia br. w kościele p.w. Św. Wojciecha BM zaśpiewali i przedstawili interpretację taneczną hymnu Światowych Dni Młodych pt. ,,Błogosławieni miłosierni”. Koncert miał cel charytatywny.
L.L.
Laureatka
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty
Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy VII a, Emilia Pawlukiewicz, zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się 7 lutego 2018 roku w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach języka angielskiego. All the best, Emilia!
Ogłoszenie
Zaproszenie
Niedziela Palmowa
Tydzień przed Niedzielą Palmową uczniowie klas 1-3 przygotowywali na warsztatach palmy wielkanocne. Były palmy robione indywidualnie i klasowo. Wszystkie zaprezentowały się na konkursie 25.03 w kościele p.w. Św. Wojciech BM w Barlinku.
L.L.
8 Marca w ESCAPE ROOM - niespodzianka w 7b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 8 Marca w ESCAPE ROOM - niespodzianka w 7b.
Wielkanoc
Kiermasz wielkanocny
22 i 23 marca w naszej Świetlicy zorganizowany został kiermasz Wielkanocny.
W trakcie sprzedaży można było zakupić różnorodne dekoracje świąteczne tj. pisanki, króliki, kurczaki, stroiki, zieloną trawkę, kartki świąteczne, bazie, bukszpan, puchate kurczaki oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Ozdoby wykonane zostały z różnych materiałów przez dzieci oraz wychowawców świetlicy, a także wychowawczynie klas I, IIIa, IIIc.
Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem. Pozyskane z kiermaszu środki zostaną przekazane na cel charytatywny (pomoc rodzinie dziecka z naszej szkoły w wysokości 150zł). Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kiermaszu serdecznie dziękujemy.
Samorząd Uczniowski
Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Rekolekcje wielkopostne 2018
W dniach 12-14 marca br.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je ks.dr Tomasz Perz.
Klasy 1-3 – doświadczały bycia ,,królami całego stworzenia”.
Klasy 4-6 – uczyły się wsłuchiwać w głos Pana Boga.
Klasy 7 i gimnazjalne – skupiały się na temacie przyjaźni.
To spotkanie było początkiem i impulsem do pracy nad lepszym sobą.
Zaproszenie
Samorząd Uczniowski
Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
Rekolekcje
Konkurs recytatorski
Szóstego marca w Myśliborzu odbył etap powiatowy
Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Uczestników oceniało Jury w składzie – p. Iwona Mirońska - Gargas – instruktor teatralny z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie – przewodnicząca jury, Karina Janczyk – nauczyciel-polonista z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu oraz Jacek Włosek – instruktor/animator kultury z MOK. Na przeglądzie obecni byli Dyrektor MOK p. Dorota Wolanin oraz w imieniu Burmistrza MiG Myślibórz - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych p. Dariusz Wróbel.
Naszą szkołę reprezentowały:
Natalia Osmałek z kl. 3 b, Nina Sławińska z kl. 5c, Natalia Metryka z kl. 5c
i Amelia Błaż z kl. 5c. Wiele wzruszeń i radości sprawiło obecnym słuchanie pięknych recytacji fragmentów prozy oraz poezji.
Jury pochwaliło wszystkich uczestników, mówiąc, że są zdolni, że włożyli wiele pracy, aby pięknie wystąpić.
Wyróżnienie otrzymały: Nina Sławińska i Natalia Osmałek.
Gratulacje wszystkim dziewczynkom !!!!
op. J. Mioduszewska
PS Informacje oraz zdjęcia na stronie MOK. Warto zobaczyć.
Klasa integracyjna - zaproszenie
W naszej szkole zostanie utworzona
KLASA PIERWSZA INTEGRACYJNA.
Zapraszam Rodziców do zapisywania dzieci do tej właśnie klasy
na rok szkolny 2018/2019
Kształcenie integracyjne polega na organizacji wspólnego kształcenia dzieci zdrowych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (niepełnosprawnych ruchowo, niewidzących i niedowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, upośledzonych umysłowo, z autyzmem, niedostosowanych społecznie, z niepełnosprawnością sprzężoną).
Korzyści integracji:
-
brak podziału uczniów na pełnosprawnych i niepełnosprawnych,
-
poczucie bezpieczeństwa dla każdego ucznia,
-
dostrzeganie z każdym dziecku zdolności i rozwijanie ich,
-
bliska współpraca z rodzicami,
-
wiara w możliwości dziecka,
-
rozwój tolerancji i akceptacji,
-
zanik niezdrowej rywalizacji,
-
rozwój tolerancji, życzliwości, chęci niesienia pomocy, ufności, zaradności, wiary w to, że wszyscy ludzie mają takie same prawa,
-
rozwój samodzielności ucznia,
-
dostosowanie wymagań do indywidualnych możliwości dziecka,
-
przezwyciężanie trudności,
-
brak izolacji społecznej,
-
radość „dawania”.
Organizacja pracy w klasie integracyjnej:
-
w klasie integracyjnej realizowany jest taki sam program nauczania szkoły masowej, jak w każdej innej, równoległej klasie, realizuje się tu podstawę programową kształcenia ogólnego. Uczniowie pracują w oparciu
o obowiązujące w szkole podręczniki. Ilość godzin dydaktycznych jest taka sama, jak w pozostałych klasach na danym poziomie edukacyjnym. -
W przypadku dzieci niepełnosprawnych rozkład tego programu jest odpowiednio przygotowany oraz na bieżąco modyfikowany przez pedagoga specjalnego, który kieruje się sugestią nauczyciela wiodącego, co do ważności i przydatności treści (szczególnie w klasach starszych). W ten sposób realizowane treści są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci niepełnosprawnych.
-
W nauczaniu integracyjnym wszyscy uczniowie pracują na lekcji opierając się na tym samym temacie, ale w stopniu zależnym od własnych możliwości intelektualnych, współtworząc tę samą jednostkę lekcyjną.
-
Liczba uczniów w klasie integracyjnej wynosi od 15 do 18 uczniów,
w tym 3-5 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. -
W klasie integracyjnej pracuje dwóch pedagogów – nauczyciel przedmiotu
i nauczyciel ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym (pedagog specjalny). -
Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mają dodatkowe zajęcia specjalistyczne prowadzone przez pedagoga wspomagającego.
-
W naszej szkole proces nauczania i wychowania uczniów niepełnosprawnych oraz zdrowych z określonymi dysfunkcjami wspierają następujące formy pracy dydaktycznej:
-
zajęcia rewalidacyjne,
-
zajęcia korekcyjno – kompensacyjne,
-
logopedyczne.
Dlaczego warto posłać swoje dziecko do klasy integracyjnej?
W klasie tej jest dwójka nauczycieli – jeden prowadzi zajęcia, a drugi jest dedykowany do wspierania dzieci z orzeczeniem – to też zwiększa szanse. Tym bardziej, że w rzeczywistości często role obu nauczycieli są przemienne i wspierają się oni we wszystkich zadaniach. To daje dzieciom zdecydowanie bardziej indywidualne podejście każdego dnia, ponieważ w klasie integracyjnej jest zwykle 15-18 uczniów, w przeciwieństwie do zwykłych klas, w których jest 25 dzieci.
Uczniowie uczą się traktowania odmienności jako czegoś naturalnego, niewzbudzającego sensacji czy zażenowania. Kontakt dziecka sprawnego
z niepełnosprawnym kształtuje właściwą postawę wobec innych ludzi, skłania do większej otwartości i wyrozumiałości.W takiej klasie jest nieco więcej wrażliwości, więcej życzliwości i więcej chęci wspierania innych. Dzieci mają ze sobą lepszy kontakt ze względu na mniejszą liczebność klasy.
Czy warto? Na pewno!
Państwa dziecko będzie mogło, być może pierwszy raz w życiu, stanowić grupę wsparcia.
Czekamy na dzieci, które lubią się bawić z rówieśnikami, ciekawi je świat i chcą się uczyć jak osiągnąć swój osobisty sukces nie zapominając o potrzebach innych.
Rodzice decydujący się na wybór klasy integracyjnej dla swojego dziecka powinni pamiętać, że głównym i najważniejszym celem klasy integracyjnej jest wspólna nauka i zabawa, która uwrażliwia dzieci zdrowe na potrzeby niepełnosprawnych rówieśników, uczy umiejętności akceptacji innych, często odmiennych zachowań
i niesienia pomocy w różnych sytuacjach. Większe wartości, jakie uda nam się wpoić w dzieciństwie z pewnością zaowocują w przyszłości.-
Wyjazd na łyżwy
Archiwum Aktualności