Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 6b wita wakacje na Janowie.
6b wita wakacje na Janowie
Dawno temu w Sławogrodzie....wyprawa klas drugich
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dawno temu w Sławogrodzie....wyprawa klas drugich.
Warsztaty w drodze, czyli jak zdobywaliśmy Góry Izerskie
Dzyń! 5 czerwca już o 5.45 zadzwonił budzik, bo przecież za godzinę i 15 minut mam być gotowa pod szkołą! Szybko więc wstałam, ubrałam się, poszłam do łazienki. Potem zjadłam z rodzicami śniadanie, oczywiście dopakowałam resztę rzeczy do walizki i wraz z mamą i tatą ruszyłam pod szkołę. Gdy byliśmy już blisko zobaczyłam wielka grupę ludzi, więc zrozumiałam, że o miejsca w tyle autokaru nie będzie łatwo. Pięć minut po moim przybyciu przyjechał autobus. Zostawiłam Agnieszce walizkę i wraz z Wiktorią pobiegłyśmy zająć tyły. Udało się! Miejsca na końcu zostały zajęte przez 6B! Kiedy torby były spakowane wszyscy uczestnicy wycieczki zajęli któreś z siedzeń w środku i wyjechaliśmy. Po około 5 godzinach dojechaliśmy do Manufaktury w Bolesławcu. Najpierw Pan przewodnik oprowadził nas po halach produkcyjnych, a następnie mogliśmy samodzielnie udekorować kubek (już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak mi wyszedł). Gdy skończyły się warsztaty ceramiczne wsiedliśmy do autobusu i jechaliśmy dalej – tym razem do miejsca zakwaterowania. Dotarliśmy około 17.00, rozpakowaliśmy się i poszliśmy na kolację. Kiedy byliśmy już najedzeni wróciliśmy do pokoju i wygłupialiśmy się /po cichu ;) / do … może niech zostanie tajemnicą…
We wtorek zaplanowane mieliśmy Zoo w Libercu i wjazd kolejka na górę Jested (potem nazwaliśmy ją „Pasztet”, ale to taki drobiazg). W zoo mogliśmy zobaczyć białe tygrysy, które zrobiły na mnie niemałe wrażenie, poza tym były tam tez różne gatunki zagrożone wyginięciem. Po karmieniu pingwinów pojechaliśmy na Jested / 1012m n.p.m. /. Na górze widoki zapierały dech w piersiach. Zrobiliśmy po 5 tysięcy zdjęć, żeby wszystko było dobrze upamiętnione, no i zjechaliśmy na dół. Wróciliśmy do hotelu i po obiadokolacji mieliśmy znów sportowy wieczór.
Następnego dnia alarm obudził nas o 6.30, aby zdążyć na śniadanie, które było na 8.00. Ten dzień spędziliśmy w Kutnej Horze, gdzie zwiedziliśmy słynną kopalnię srebra, Kaplicę Czaszek, a w czasie wolnym pobliskie markety. Wieczorem mieliśmy możliwość jazdy konnej i gry w ASG.
8 czerwca śniadanie było nieco wcześniej, co odbiło się na tym, że wszyscy spali w autobusie. Droga do Czeskiego Raju, czyli Skalnego Miasta minęła nam szybko, choć spory kawałek przespaliśmy, ale dzięki temu mieliśmy dużo siły na górskie wędrówki. Widoki podobnie jak na górze „Pasztet”, przepraszam Jested były cudowne. Po tej wyprawie wszystkim odpadały nogi, więc w nagrodę wstąpiliśmy na basen w Libercu, gdzie mogliśmy nurkować z aqalungiem oraz korzystać z jednych z najdłuższych zjeżdżalni w Europie i wielu innych, niesamowitych atrakcji na pływalni.
W piątek również musieliśmy wstać wcześniej, bo już o 10.00 mieliśmy zwiedzanie zakładów Skody w Mlada Boleslav. Zobaczyliśmy, jak robi się samochody na linii produkcyjnej oraz na terenie Muzeum Motoryzacji – te, jedne z najstarszych. Wśród ciekawostek nie zabrakło najdroższego auta za 15 mln euro, a bolidy, które mieliśmy okazję zobaczyć na wyciągnięcie ręki to eksponaty bezcenne, bo często okazywały się prototypami. Następnie ruszyliśmy w stronę Pragi. To chyba najpiękniejsze miasto, jakie do tej pory widziałam i tego nigdy nie zapomnę- nowoczesność połączona ze starymi, pięknie zachowanymi kamienicami. Cud, nie! Historia drugiej wojny światowej oszczędziła stolicę Czech i zachowała w idealnym stanie. Zajrzeliśmy do dzielnicy żydowskiej, przecisnęliśmy się przez most Karola i spacerując szlakiem rzeźb Dawida Czernego Przeszliśmy przez Plac Wacława, pobliski bulwar nadrzeczny z wielkimi figurami niemowląt bez twarzy i odpoczywaliśmy nad Wełtawą. Na koniec Pan przewodnik Grzesiu, stwierdził, że możemy zobaczyć miejsce, w którym stał kiedyś pomniki Stalina- wszystko fajnie, ale trzeba było pokonać milion schodów, by tam wejść. Stamtąd jednak rozpościerała się przepiękna panorama miasta… widok, którego nie da się zapomnieć. Z nieba lał się żar, byliśmy wykończeni, ale zadowoleni i dumni z siebie. Wreszcie poszliśmy do autobusu. Po powrocie zjedliśmy kolację i Pan przypomniał, że przecież jutro wyjeżdżamy, więc warto się spakować. Trochę to trwało, bo jakoś wcześniej nie przyszło nam do głowy, żeby choć trochę posprzątać :(
Rano obudziłyśmy się o 5.45, by dokończyć brudną robotę. Około ósmej oddałyśmy pokój i zeszłyśmy na śniadanie. Wyjechaliśmy mniej więcej o 8.40, a w drodze do Barlinka odwiedziliśmy Leśną Hutę w Szklarskiej Porębie, gdzie zobaczyliśmy, jak robi się szklane figurki, a następnie wstąpiliśmy do Żelaznego Tygla na warsztaty tkackie i ceramiczne. Przy okazji w żartobliwy sposób dowiedzieliśmy się, jak ludzie dawno, dawno temu radzili sobie z pracą w kopalni. Oczywiście trzymając się tego, że jedzenie ważna rzecz, wszystko zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami. Na samym końcu napisaliśmy tradycyjny quiz „Byłem, widziałem, zapamiętałem”, aby sprawdzić, czy słuchaliśmy Pana Grzesia ( ). Gdy testy zostały sprawdzone Pan Mariusz rozdał nagrody, a było ich blisko sto… W czasie drogi policzyłam, że łącznie zrobiliśmy „z buta” ponad 50 km. Do Barlinka cali, zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy chwilę po 22.00.
Fotorelacja Ola
Komunikat
Zielona Szkoła 2017
Tym razem byliśmy w Trójmieście, a swoje zajęcia rozpoczęliśmy od miejscowości Szymbark, gdzie ogromne wrażenie zrobiły na nas wagony i mieszkania Sybiraków, które przywołały wspomnienia niektórych uczniów, przekazane przez dziadków.
Piękny Gdańsk, to miejsce, gdzie mieszkaliśmy - tam historia łączy się z nowoczesnością, ale jak zwykle zachwyt wzbudziły kamieniczki bogatych kupców, Stary Żuraw nad Motławą, Pomnik Trzech Krzyży, Westerplatte, Pomnik Neptuna, Kościół Mariacki i uliczka o takiej nazwie. Pyszne posiłki i kolorowe pokoje dodawały nam sił na następny dzień.
Sopot to miejsce, gdzie przy plaży odbywały się zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego i nie tylko. To, czego się nauczyliśmy mogliśmy zademonstrować na terenie Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Tam też mogliśmy przeprowadzić wiele doświadczeń i obejrzeć pokazy przeprowadzone przez studentów Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Świat zwierząt wodnych mogliśmy poznać na terenie Oceanarium w Gdyni. Ogromne wrażenie zrobiło na nas miejsce, które nawet na mapie wzbudza zainteresowanie, a jest nim Mierzeja Helska, nazywana końcem Polski – z jednej strony otoczona Zatoką Pucką, a z drugiej Bałtykiem. To miejsce, gdzie można przyjrzeć się z bliska życiu fok i morświnów. Szeroka plaża i piękna pogoda sprzyjały temu, aby przeprowadzić konkurs na najbardziej pomysłowe zamki z piasku.
Nasze siły mogliśmy zregenerować na terenie Aquaparku w Redzie, gdzie przez 3 godziny trwało wodne szaleństwo. Duchową ucztą był koncert organowy w Oliwie, tam też na terenie ogrodu zoologicznego poznawaliśmy zwierzęta różnych stref krajobrazowych świata. Pięciodniowe zajęcia zielonej szkoły zakończyliśmy w Malborku, gdzie pod kierunkiem przewodników mogliśmy poznać tajniki życia Krzyżaków. Twierdza w Malborku budowana była przez 120 lat, zajmuje 21 hektarów – nie trudno się dziwić, że wzbudziła nasz zachwyt i podziw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zielonej szkoły, która w tym roku odbyła się po raz czternasty - Galeria zdjęć
Opiekunowie: M.Kozar, B.Lisowska, B.Dadun, J.Mioduszewska, M.Motyka, E.Dyk
Nagrodzeni uczniowie
W konkursie plastycznym pt.,, Znajomy GBS Bank oczami dziecka” nagrody od Dyrektora Oddziału w postaci Karty Prezentowej Media Expert otrzymali:
Zuzanna Woźniak kl.II c
oraz Jakub Osiewicz kl..IV b.Gratulujemy.
Więcej informacji na stronie:
http://www.gbsbank.pl/Aktualnosci/Wyniki-konkursu-plastycznego-Znajomy-GBS-Bank-oczami-dziecka.html
Wyginaj śmiało ciało - Dzień Dziecka na sportowo
Dnia 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo. Hasło dnia "W zdrowym ciele zdrowy duch". W tym dniu pobiliśmy rekord czytania. Uczniowie przynieśli własne książki z domu.
Najpierw odbyła się rozgrzewka "Wyginam śmiało ciało", poprowadzona przez klasę 3b.
Następnie uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach indywidualnych: skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegi na 300 m-kl. 1-3, na 600 m - kl. 4-6. Po zakończeniu konkurencji uczniowie brali udział w zabawach sportowych.
Potem odbył się mecz piłki koszykowej nauczyciele- uczniowie, w którym wygrali nauczyciele.
Można było również zjeść pyszną grochówkę i zajrzeć do "Kącika słodkości", gdzie serwowano ciasta i babeczki. Kącik przygotowało Szkolne Koło LOP oraz pani Bogusia ze świetlicy.
Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Trautman wręczyła zwycięzcom konkurencji indywidualnych medale i dyplomy.
M. Kononiuk Galeria zdjęć - Wyginaj śmiało ciało - Dzień Dziecka na sportowo.
Omnibus dla najmłodszych
30 maja o godz.10.00 odbył się w naszej szkole XIV Powiatowy Konkurs dla klas III pod hasłem ,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OMNIBUSEM’’.
W konkursie wzięli udział uczniowie z SP1 i z naszej szkoły.Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z różnych dziedzin
Oto Wyniki konkursu:
I miejsce - Tymoteusz Wójciak z SP4
II miejsce -Filip Lach z SP1
III miejsce - Hanna Kulpa z SP1
Laureatom wręczono nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy!
Galeria Omnibus dla najmłodszych.
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Lekcja przyrody w Przelewicach
Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku, dlatego też postanowiliśmy odwiedzić magiczne o tej porze roku miejsce, jakim jest ogród dendrologiczny w Przelewicach.
Tematem lekcji były rośliny nago i okrytonasienne, których budowę mogliśmy poznawać pod kierunkiem pani przewodnik. Lekcja w terenie pozwoliła nam zobaczyć na żywo wiele okazów roślin, które wzbudzały nasz zachwyt ze względu na zapachy i kolory – okrytonasienne, a także pokrój igieł i szyszek – nagonasienne. Obserwowaliśmy na żywo budowę kwiatu, oraz omawialiśmy funkcję jego elementów. Idąc ścieżką dydaktyczną, mogliśmy od razu utrwalać naszą wiedzę. Rośliny strefy śródziemnomorskiej podziwialiśmy w oranżerii, gdzie szczególną uwagę zwróciły limonki i figi. Niezapowiedzianą atrakcją były zajęcia malarstwa plenerowego – uczniów liceum plastycznego w Szczecinie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego miejsca, ale przede wszystkim do tego, aby odwiedzić ogród pełen kolorów i zapachów, dopóki trwa maj.
Opiekun koła LOP – Małgorzata Kozar
Rocznica I Komunii Świętej na wyjeździe
16 maja 2017 dzieci z klas trzecich przeżywały Rocznicę I Komunii Św. na wyjeździe. Byliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Mieliśmy okazję zwiedzić sanktuarium, uczestniczyliśmy we Mszy Św., obejrzeliśmy ciekawy film o dziejach tego miejsca i dokonaliśmy zakupu pamiątek. Najciekawszy moment, to możliwość zobaczenia relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Byliśmy też na krótkim spacerze. Na zakończenie czekała na nas pizza :)
Lekcja biblioteczna
Festiwal piosenki niemieckiej
Dnia 17. 05.2017r. w BOK Panorama odbył się X Festiwal Piosenki Niemieckiej. W konkursie wzięło udział 22 wokalistów z Polski oraz Niemiec. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: szkoły podstawowe z Barlinka i Niemiec, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Zuzia Kotowska, Marysia Kozioł z kl.III (opiekun p. M. Motyka) oraz Amelka Błaż i Nadia Lewandowska z kl. IV (opiekun p. J. Mioduszewska). Poziom konkursu był wysoki i dość wyrównany. Tym bardziej bardzo ucieszył nas fakt, iż Zuzia Kotowska zajęła II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych.
Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję na podobne sukcesy w przyszłym roku.
Małgorzata Motyka
Wycieczka do Wrocławia
Uczniowie klas IV w dniu 18 maja wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem tego wyjazdu było zwiedzenie słynnego ogrodu zoologicznego, mającego tytuł jednego z najpiękniejszych w Europie. Mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne zwierzęta, żyjące w środowisku wodnym i lądowym. Uwagę dzieci przykuło w szczególności Afrykarium; nie zabrakło też chwili na lody i zakup pamiątek. W drugiej części dnia dzieci wzięły udział w lekcji dydaktycznej, poświęconej wodzie w różnych stanach skupienia w Centrum Hydropolis. Pogoda i humory dopisały.
B.Dębek, K.Jaskulska-Cichecka, B.Sokołowska
Święto Polskiej Niezapominajki 2017
Obchodzone jest od 16 lat w Polsce, a także w naszej szkole. Święto zapoczątkował redaktor „Ekoradia” – pan Andrzej Zalewski. Celem tej inicjatywy jest promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju, podkreślanie różnorodności gatunkowej oraz przypominanie o ochronie przyrody. Ogólnopolskie obchody święta odbyły się jak co roku w Jedlni – Letnisku, na skraju Puszczy Kozienickiej – w Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego. W ramach ogólnopolskich obchodów leśnicy zorganizowali rajdy rowerowe, nordic walking, oraz zabawy i gry dla dzieci.
W naszej szkole od początku organizacją święta zajmuje się szkolne koło LOP, prowadzone przez p. M.Kozar , dołączyła do nas świetlica szkolna prowadzona przez panią B. Lisowską. W tym roku w ramach obchodów niezapominajkowego święta zorganizowaliśmy kiermasz kwiatów balkonowych i rabatowych, sprzedaż ptysiowych łabędzi z niebieskim kremem, doskonalenie techniki nordic walking, konkurs pytań z zakresu przyrody, konkurs na KRÓLOWĄ NIEZAPOMINAJEK w klasach I – III, oraz IV – VI. Zaszczytny tytuł otrzymały: Nela Strembicka IIc oraz Małgosia Geldner VI a. Wszyscy otrzymywali emblematy niezapominajkowe. Ogromną radość sprawił naszym uczniom rajd rowerowy: „W poszukiwaniu polany niezapominajek”. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie oraz przeprowadzono ankietę ewaluacyjną, której wyniki wskazują na bardzo duże zainteresowanie świętem oraz chęć udziału w kolejnych edycjach. Największą radość sprawiły nam wypowiedzi uczniów:
„niezapominajka, to najlepsze święta w roku”, a także uczeń, który poprzednio chodził do szkoły w Anglii, powiedział: „ tam nie było takich pomysłów”.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Opiekun koła LOP
Małgorzata Kozar
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Pasowanie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie.
Konkurs matematyczny Kangur
W tegorocznej edycji konkursu
Kangur Matematyczny
WYRÓŻNIENIE otrzymali następujący uczniowie :
w kategorii Maluch – klasa III
Inga Patrzałek
Maksymilian Wójtowicz
Tomasz Poździk
Zuzanna Nazaruk
Bartek Perończyk
w kategorii Maluch – klasa IV
Nikodem Karwecki
Uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy ,
a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przystąpienie
do konkursu i … zapraszamy za rok
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie