Moduł Sport został zmodyfikowany
AKTUALNOŚCI
Sport
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Historia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych związana jest z uchwałą podjętą przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2001 roku, kiedy to uznano "zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski". W ten sposób chciano oddać hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji "Wolność i Niezawisłość".
Osiem lat później organizacje kombatanckie zwróciły się o ustalenie
1 marca Dniem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia. Dopiero w 2010 roku inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia nowego święta podjął prezydent Lech Kaczyński. Proces legislacyjny zakończył się rok później, kiedy to prezydent Bronisław Komorowski podpisał odpowiednią ustawę, która wkrótce została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Tym samym Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stał się świętem państwowym.
Dlaczego Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca ?
Termin ten nie został wybrany przypadkowo. To właśnie 1 marca 1951 roku w więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość":
Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.
Byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami "Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją".
Anna Mariańska
Laureaci
KONKURS PLASTYCZNY Kot: idealny towarzysz
LAUREACI
NAGRODY:
Stanisław Tylka 4b
Wojciech Witkowski 4c
Oliwia Kaczmarczyk 4e
WYRÓŻNIENIA:
Hubert Zalewski 4c
Natalia Szkodzińska 4c
Jagoda Kowalewska 4a
Julia Olechowska 4e
Oliwia Ciesielska 4c
Klaudia Osiecka 4e
Oskar Ozóg 4e
Amelia Hec 4e
Ciekawa godzina wychowawcza w V a
W czwartek, 21. lutego br. w klasie V a odbyła się godzina wychowawcza poświęcona zainteresowaniom dzieci. Było to niesamowite doświadczenie. Uczniowie prezentowali swoje eksponaty, a zadaniem koleżanek i kolegów było odgadnięcie, czym się pasjonują. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych, zaskakujących i intrygujących informacji. Niestety, niektórzy uczniowie nie mogli wnieść swoich ,,atrybutów” np. roweru J
Wychowawczyni V a
Anna Mariańska
Festiwal piosenki angielskiej - zaproszenie
Zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w XI Festiwalu Piosenki Angielskiej
Szczegóły w pliku:
XI_FPA_w_Barlinku_2019r.the_latest.doc
Zaproszenie
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
,,Jedynka” i ,,czwórka’’ na zimowisku w Murzasichlu !
Dzień 1:
Wyjechaliśmy rano 02 lutego br. koło 6:30. W trakcie przejazdu odwiedziliśmy Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Było bardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się np, że śnieg nie jest biały, tylko przezroczysty :). Około 21 byliśmy na miejscu, w Murzasichlu. Cała trasa zajęła nam koło 11-12 h. Po przyjeździe była kolacja i rozlokowanie w pokojach.Dzień 2:
Po śniadaniu, wyruszyliśmy w kierunku Rusinowej Polany. Chętne osoby wzięły udział we mszy św. w najwyżej położonym kościele na Wiktorówkach – Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Pokrzepieni i rozgrzani oferowaną przez księży herbatką ruszyliśmy stromą ścieżką w dalszą drogę. Po pewnym czasie naszym oczom ukazała się przykryta śniegiem Rusinowa Polana, z pełnej krasy panoramą tatr. Tam też mieliśmy czas na zabawę w śniegu, posiłek i sesje zdjęciowe. W drodze powrotnej za sprawą oblodzonych ścieżek było ekstremalnie, ale daliśmy radę. ;) Następnie pojechaliśmy do Zakopanego, na Krupówki.Dzień 3:
Tego dnia zaraz po śniadaniu poszliśmy na narty – jeździliśmy prawie cały dzień ( oczywiście z przerwą na obiad, gorącą czekoladę i frytki ). Pomimo zmęczenia, wieczorem wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach robienia kolorowych bombek. A kolacja – niespodzianka: grillDzień 4:
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: narciarzy i nie-narciarzy. Narciarze mieli zabawę na stoku do godziny 15. Piechurzy natomiast udali się do Izby Regionalnej ,,U Gąsienicy”, gdzie wysłuchali pogawędki dotyczącej historii Murzasichla. Po dużej dawce wiedzy uczestnicy wyprawy udali się na spacer malowniczym lasem do miejscowości Male Ciche. Po obiedzie odbyły się zajęcia zdobienia pierników walentynkowych !Dzień 5:
Tego dnia była zaplanowana wyprawa górska. Urokliwą Doliną Kościeliską skąpaną w słońcu wraz z panem Andrzejem – przewodnikiem udaliśmy się na spacer do schroniska na hali Ornak. Pokonaliśmy 11 km, ale wędrówkę osłodziły nam ciekawe opowieści o górach przewodnika. Wisienką na torcie okazało się spotkanie z najprawdziwszym symbolem Tatr! -kozicą górską, która pokazała się nam w całej okazałości, w najlepsze pasąc się na stromej grani. Strudzony turysta z chęcią na swojej drodze napotkałby schronisko, wszak nie tylko malowniczymi widokami człowiek żyje. I stało się! Zdrożeni dotarliśmy do schroniska na terenie dawnej hali Ornak, w górnej części Doliny Kościeliskiej. Historia miejsca sięga lat czterdziestych ubiegłego wieku ( 1946-1947), ale wciąż z powodzeniem służy wędrowcom. Tu odpoczęliśmy, nabraliśmy sił i udaliśmy się w drogę powrotną. Na miejscu w pensjonacie chętne osoby wzięły udział w turnieju tenisa stołowego.Dzień 6:
Czas szybko leci! W czwartek zwiedzaliśmy Zakopane: kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Wielką Krokiew. Na osławionych Krupówkach mogliśmy zrobić zakupy. Tego dnia czekała nas jeszcze niespodzianka – film pt. ‘’Chłopiec z Burzy" w kinie "Sokół". Po powrocie do pensjonatu odbyło się podsumowanie konkursów oraz konkurs wiedzowy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody!Dzień 7:
To już ostatni dzień zimowiska ☹ Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel, by powoli krakowskimi Plantami przejść pod okno papieskie na Franciszkańską 3 i dalej na Rynek Główny. Tutaj mogliśmy pospacerować po Sukiennicach, zwiedzić Kościół Mariacki . Podczas wizyty w Podziemiach Rynku Głównego – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa wszyscy uczestnicy zimowiska mogli poznać niesamowitą historię miasta. Potem był czas na zakupy na słynnym rynku. Pyszny obiad "U Babci Maliny" zakończył pełen wrażeń dzień. I w drogę! Dotarliśmy do Barlinka około godziny 24.Opiekunami zimowiska byli: p. p. Danuta Tomiałojć, Bożena Rudnicka, Iwona Żytkowiak i Anna Mariańska, a nad całością czuwał kierownik p. Mariusz Sieniawski.
Pełna fotorelacja w galerii zdjęć
Hanna Pietruszewka VIII a (SP 4)
Anna Mariańska
Laureaci
Ogłoszenie
Ferie zimowe
LINK DO KRZYŻÓWKI PROFILAKTYCZNEJ
Rozwiązaniem krzyżówki jest hasło, które należy przesłać przez LIBRUS do Pani pedagog Małgorzaty Jabłońskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu po feriach. Powodzenia.
Profilaktyka i wychowanie
Bieżący rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy wrześniowym profilaktycznym Festynem Świadomi i Bezpieczni, zorganizowanym przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny oraz GKRPA. Impreza plenerowa odbyła się na świeżym powietrzu przy OSiW i była skierowana do uczniów klas VII,VIII oraz gimnazjum.
W miesiącu październiku uczniowie klas I i II wzięli udział w spotkaniach funkcjonariusza policji oraz przedstawiciela Zespołu Interdyscyplinarnego pod hasłem Bezpieczne dzieciństwo. Uczniowie zostali uwrażliwieni na zagadnienia kontaktów z nieznajomymi oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły. W zajęciach wykorzystano spot filmowy „Gadki z psem”.
W połowie października rozpoczęliśmy w klasach III realizację Programu Profilaktyki Wczesnoszkolnej Cukierki. Idea programu nawiązuje do zdrowego i aktywnego życia, uczula na niebezpieczne środki psychoaktywne oraz na zachowania asertywne. Każde dziecko podczas programu tworzy własną książkę – w bieżącym roku szkolnym wyróżniono i nagrodzono prace następujących uczniów: Basia Ziobrowska, Nadia Sławińska, Ada Pakosz, Marcel Jurgielewicz, Filip Smutek, Kasjan Banaszak, Seweryn Podyma,Maja Birula, Victoria Boratyn, Hania Kotowska, Gabrysia Filary.
Również w październiku uczniowie klas V wzięli udział w cyklu zajęć Style nauczania a moje predyspozycje. Podczas spotkań z pedagogiem uczniowie uzyskali informacje o sposobach i warunkach efektywnego uczenia się , a także mogli zweryfikować swoje indywidualne profile poznawcze.
Natomiast uczniowie klas III gimnazjalnych zostali objęci dwugodzinnym warsztatem dotyczącym FAS /płodowy zespół alkoholowy/.
Listopad, jak co roku, to miesiąc poświęcony profilaktyce uzależnień. W klasach VI został przeprowadzony blok zajęć psychoedukacyjnych Stop nałogom będę sobą. Na zajęciach rozmawialiśmy o wpływie środków psychoaktywnych na rozwój każdego młodego człowieka, obalaliśmy mity związane z substancjami psychoaktywnymi zawartymi w dymie tytoniowym, e-papierosach, alkoholu, narkotykach i dopalaczach. Podsumowanie treści stanowiły prace -plakaty plastyczne wykonane przez uczniów na zajęciach plastycznych oraz ich wystawa szkolna.
Mieliśmy też okazję gościć prawdziwych harleyowców, którzy opowiadali o błędach swojej młodości, a przede wszystkim o przemianie jaką przeszli, by żyć zdrowo i bezpiecznie.
W grudniu uczniowie III klasy gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Zdrowotnym Wiedza Ratuje Życie pod hasłem „Żyję bez ryzyka”, poświęconym tematyce HIV/AIDS. Nasza reprezentacji w składzie: Tomasz Łukaszuk, Zuzanna Przepiórka, Maria Trif zajęła pierwsze miejsce w powiecie myśliborskim.
W styczniu gościliśmy w naszej szkole trenerów zewnętrznych tj. psychologów z warszawskiej pracowni profilaktycznej, którzy odbyli spotkania z uczniami klas VI i VIII w temacie uzależnień oraz asertywności. Zajęcia stanowiły kontynuację wewnątrzszkolnych działań profilaktycznych.
Szkoła SP4 składa podziękowania GKRPA oraz ZI w Barlinku za wsparcie merytoryczne i finansowe w działaniach wychowawczo-profilaktycznych.
Pedagodzy szkolni B.Sokołowska, M.Jabłońska
,,Jest taki dzień’’
12 stycznia w barlineckiej ,,czwórce” po raz kolejny odbył się Koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie z klas 1-8 zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki jeszcze raz wprowadzając nas w świąteczną atmosferę . Wystąpili uczniowie z klasy 2 a i 2 b, Zosia Bogusław, Piotr Nowik, uczniowie z kl. 1 d, grupa wokalna ,,Czwóreczki”. Swoją obecnością uświetnili koncert zaproszeni goście: grupa instrumentalno-wokalna przygotowana przez p. Jakuba Lubelskiego oraz siostry Agata i Ewelina Głogowskie z Myśliborza.
,,Jasełka u Wojciecha”
W niedzielę 6 stycznia 2019 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele p.w. Św. Wojciecha B.M. Występ dzieci został serdecznie przyjęty przez parafian, którzy nagrodzili ,,aktorów” brawami. Miłą niespodzianką dla dzieci były słodkości, które otrzymały po występie.
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Zaproszenie
Sport
Moduł Sport został zmodyfikowany
Zaproszenie
Ogłoszenie
Archiwum Aktualności