• ,,Nareszcie u siebie… ‘’
          • ,,Nareszcie u siebie… ‘’

          • 15 listopada br. , aby uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 5-8 oraz klasa 4 b mogły obejrzeć przedstawienie o pierwszych dniach wolności Polski. Uczniowie zobaczyli , jak Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, a dziennikarz radia Karlsborg przekazał fantastyczne informacje przez eter całemu światu. Marlena Dietrich zaśpiewała dla wolnych Polaków piosenkę. Kobiety na ulicy nie kryły swojego wzruszenia i odświętnie się ubierają. Dziadek rozmawiał z kobietą i bardzo żałował, że jego żona nie doczekała NIEPODLEGŁOŚCI , syn pytał z niedowierzaniem mamy i dziwił się, że może swobodnie mówić po polsku, czytać polskie książki, uczyć się historii. Swojego zadowolenia i nieopisanego szczęścia nie ukrywają nawet panowie w karczmie. Cały naród się cieszył z upragnionej i długo wyczekiwanej (123 lata ) WOLNOŚCI.

            Przedstawienie przygotowała klasa VIII c i troje uczniów z VIII b. Opiekę nad
            uczniami sprawowały p. p. Regina Bęben i Anna Mariańska.

            Anna Mariańska

          • Wielka Szkolna Loteria LIDL

          • Pragniemy poinformować, że w losowaniu nagród dodatkowych w „Wielkiej Szkolnej Loterii” organizowanej przez @Lidlpolska nasza szkoła wylosowała monitor interaktywny o wartości 12 258,49 zł.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Odbiór nagrody odbył się 10 listopada.

            Wszystkim, którzy swoje talenciaki przekazali naszej szkole bardzo dziękujemy. Dzięki Państwu nasi uczniowie cieszą się z nowego monitora, który urozmaici i wzbogaci zajęcia dydaktyczne.

            Każdy z talenciaków zamienia się na punkty, za które otrzymamy inne, wybrane przez nas pomoce.

            Dziękujemy !

            Społeczność uczniowska, grono pedagogiczne, Dyrektor SP-4

             

        • Realizujemy Rządowy Program „ Aktywna tablica”
          • Realizujemy Rządowy Program „ Aktywna tablica”

          • W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w rządowym programie „Aktywna Tablica".

            W związku z tym, że w szkole funkcjonują klasy integracyjne, tym razem wsparcie finansowe kierujemy właśnie do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

            Naszym nadrzędnym celem było doposażenie szkoły w nowoczesne środki nauczania TIK oraz rozwijanie kompetencji uczniów ze SPE i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno - komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych oraz zajęciach specjalistycznych (rewalidacji, zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych, logopedii, itp.)

            W ramach udzielonego wsparcia finansowego, zakupiliśmy sprzęt, pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii. Wśród tych zakupów znalazły się min.:

            • Laptop Lenovo,

            • specjalistyczne programy interaktywne do diagnozy i terapii logopedycznej, dysleksji, dyskalkulii, terapii uczniów ze spektrum autyzmu, terapii zapobiegającej trudnościom w zakresie pisania, czytania i liczenia, a także terapii uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

            Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkolne 1 – 8.

            Wybrane w projekcie pomoce dydaktyczne, narzędzia do terapii wraz z laptopem, zostaną wykorzystane do diagnozy, terapii i kształcenia uczniów ze SPE, co pozwoli im korzystać z możliwości TIK w edukacji. Laptop jest niezbędny do ich działania. Zakupione pomoce wesprą szkołę w procesie kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Pomoce multimedialne będą wykorzystane w pracy stacjonarnej oraz zdalnej na zajęciach indywidualnych i grupowych. Wykorzystanie multimedialnych programów zwiększy zaangażowanie dzieci w proces uczenia się i pomoże osiągnąć zakładane cele. Umożliwi to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i trudnościami w nauce oraz przygotowanie ich do funkcjonowania w dorosłym życiu.

            W zakupiony sprzęt przewidziano wyposażenie gabinetu terapii. Będą z niego korzystać specjaliści (logopedzi, rewalidatorzy itp.), a także inni nauczyciele, pracujący z uczniami ze SPE. Wprowadzanie nowoczesnych, technologicznych rozwiązań w szkole sprawia, że dzieci chętniej się uczą, lepiej przyswajają zagadnienia oraz rozwijają swoje zainteresowania. Pomaga uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno - komunikacyjnej, co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji.

            Z pewnością nauczyciele naszej szkoły będą potrafili w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu i programów multimedialnych, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami ze SPE.

             

            Elżbieta Trautman
            Dyrektor SP-4

             

             

        • JEST POLSKA!
          • JEST POLSKA!

          • Bo wciąż na jawie widzę

            I co noc mi się śni,

            Że TA, CO NIE ZGINĘŁA,

            Wyrośnie z naszej krwi.

             

            Edward Słoński „Ta, co nie zginęła”

             

             

            Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła niepodległość. Zaborcy – trzy mocarstwa: Austria, Prusy (późniejsze Niemcy), Rosja – w 1795 roku podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Chcieli Polakom narzucić swoją kulturę, zwyczaje, język i religię. Nie było polskiego rządu ani wojska, nie było stolicy. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

            Nasz naród jednak nie poddawał się. Polska – wykreślona z mapy Europy – istniała. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień.

            Pierwsza wojna światowa (1914-1918) osłabiła państwa zaborcze, dzięki czemu możliwa stała się odbudowa niepodległego państwa. Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania, w końcu 1918 roku odrodziło się państwo polskie. Marzenia pokoleń stały się rzeczywistością. Niepodległa Polska odrodziła się w ciągu zaledwie trzech tygodni. To niezwykłe tempo zaskoczyło ówczesnych obserwatorów wydarzeń politycznych w Polsce i Europie.

             

            Oto kronika tamtych dni 1918 roku:

             

            7 października - ogłoszenie niepodległości Polski przez Radę Regencyjną.
            6 na 7 listopada – powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele.
            10 listopada - powrócił do Warszawy Józef Piłsudski, komendant I Brygady Legionów, internowany od lipca 1917 r. przez Niemców w Magdeburgu.

             

            Powitanie Komendanta na dworcu kolejowym w Warszawie 11 listopada 1918 r.

             

            11 listopada - w lasku Compiegne pod Paryżem podpisano zawieszenie broni będące kapitulacją Niemiec i kończące I wojnę światową. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski.


             

             

            Na wieść o powrocie Piłsudskiego, Ignacy Daszyński wraz z całym rządem 11 listopada przyjechał do Warszawy. Tego samego dnia Józef Piłsudski otrzymał z rąk Rady Regencyjnej władzę wojskową i rozpoczął konsultacje z przedstawicielami stronnictw politycznych w sprawie utworzenia koalicyjnego rządu.

            Wieczorem Piłsudski spotkał się z przybyłymi

            z Lublina przedstawicielami powstającego tam Rządu Tymczasowego. Powierzył Ignacemu Daszyńskiemu misję tworzenia gabinetu.

             

            11 listopada na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości.

             "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (...) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast; robotnik, urzędnik porzucał pracę, chłop porzucał rolę i leciał do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach, rozczulano się na widok kolejarzy, ba, na widok polskich policjantów i żandarmów.

             



             

            12 listopada Piłsudski wydał pierwszy rozkaz wojsku:

            "Żołnierze! Obejmuję nad wami komendę w chwili, gdy serce w każdym Polaku bije silniej i żywiej, gdy dzieci naszej ziemi ujrzały słońce swobody w całym blasku.

            Z wami razem ślubuję życie i krew swoją poświęcić na rzecz dobra Ojczyzny

            i szczęścia jej obywateli".
             


            14 listopada 1918 - nowym dekretem Rada Regencyjna postanowiła się rozwiązać i całą władze w państwie przekazała Józefowi Piłsudskiemu, ustanawiając urząd naczelnika państwa.

            Józef Piłsudski został pierwszym Marszałkiem Polski. Tego wielkiego wodza często nazywano „Dziadkiem”. I to nie tylko z powodu sumiastych wąsów, ale także dlatego, że bardzo lubił dzieci. Podobno zawsze nosił dla nich cukierki w kieszeniach swojego szarego munduru. Ukochanym koniem Marszałka była klacz Kasztanka. Towarzyszyła mu już wtedy, gdy dowodził Pierwszą Brygadą, a po odzyskaniu niepodległości brała wraz z nim udział w defiladach z okazji 11 listopada.

             

            11 listopada to symboliczna data, Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.
            Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości dopiero w 1989 roku wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to symboliczny grób wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

             


             

            Dzisiaj wielka jest rocznica -
            Jedenasty Listopada!
            Tym, co zmarli za Ojczyznę,
            hołd wdzięczności Polska składa.

            Im to, bowiem zawdzięczamy
            wolność - polską mowę w szkole,
            to, że tylko z ksiąg historii
            poznajemy dziś niewolę.

            Uroczyście biją dzwony,
            w mieście flagi rozwinięto...
            i me serce się raduje,
            że obchodzę Polski święto.

            Ludwik Wiszniewski „Jedenasty Listopada"

            Anna Mariańska

             

        • RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

            Program spotkał się z bardzo szerokim zainteresowaniem. Również nasza szkoła otrzymała dofinansowanie, w ramach którego zostały zakupione nowoczesne pomoce i sprzęt.

            W skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

            drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, ploterami etc.),

            mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,

            sprzęt audio-wideo do nauki prezentacji swoich osiągnięć,

            stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

            Wyposażenie dodatkowe, które wybraliśmy stawia na rozwój praktycznych umiejętności, kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i konstruowania własnych projektów. Zestawy STEAM podnoszą atrakcyjność zajęć, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Podobnie jak klocki konstrukcyjne i zestawy modelarskie, pozwalają na rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów wśród uczniów. 

            Katalog przygotowany przez MEiN definiuje możliwe do zakupu pozycje dodatkowe. Z pośród nich wybraliśmy:

             zestawy do konstruowania oryginalnych robotów i nauki ich programowania,

            zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin, czyli doświadczenia STEAM, łączące w sobie elementy nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki,

            różnorodne klocki do samodzielnej konstrukcji - rozwijające w uczniach kreatywne myślenie,

             skaner kombatybilny z drukarką 3D,

            gogle wirtualnej rzeczywistości.

          • Wyjście do Banku PKO BP oraz do Poczty Polskiej

          • 27 paźdzernika 2022 roku uczniowie klasy 1 b odwiedzili PKO Bank Polski, gdzie Pani Dyrektor banku zapoznała nas z ich działalnością. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza się banknoty oraz jak działa bankomat. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały małe upominki. Po skończonej wizycie w Banku PKO BP udaliśmy się na wizytę do Poczty Polskiej, żeby wysłać pocztówki do innych szkół w całej Polsce (klasa 1b bierze udział w Ogólnopolskim Programie -Wymiana Pocztówkowa).

            Beata Szulc - Ogunbiyi

          • Spotkanie z osobą z Afryki

          • 12 października do naszej klasy zawitał gość z dalekiego kraju – Nigerii. Rozmawialiśmy na temat kontynentu, z którego Pan Olumuyiwa pochodzi, a także o jego państwie. Mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć stroje ludowe i nigeryjską biżuterię. Poznaliśmy zwyczaje, a także jakie są tradycyjne potrawy w Nigerii. Pan Olumuyiwa mówił do nas w języku polskim ale także w yoruba jego ojczystym języku. Podczas powtarzania tych niezwykłych słów mieliśmy dużo śmiechu.

            Beata Szulc - Ogunbiyi

        • ,,Życie w Oflagu II C Woldenberg”
          • ,,Życie w Oflagu II C Woldenberg”

          • 22 X 2022 r. w budynku Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic spotkali się uczniowie szkół podstawowych : Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki , Szkoła Podstawowa nr 4 im Henryka Sienkiewicza , Niepubliczna Szkoła Podstawowa Radosna oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mostkowie wraz z opiekunami. Celem spotkania był udział w warsztatach historycznych poświęconych jeńcom Oflagu II C Woldenberg ( dzisiejszy Dobiegniew). Warsztaty są realizowane od 2012 r. , a ich zadaniem jest propagowanie wiedzy o niezwykłych ludziach, którzy żyli w strasznych czasach II wojny światowej. Losy jeńców są związane z Dziedzicami . Żołnierze trafili tu po ewakuacji obozu w styczniu 1945 r.

            Po przywitaniu uczniów i opiekunów Kuba i Tomek ( VIII c) zapoznali zebranych z najważniejszymi informacjami o jeńcach oflagu. Następnie uczniowie mieli do wykonania kilka zadań: podanie informacji po rozszyfrowaniu kodu QR, odgadnięcie hasła ukrytego w skomplikowanym zadaniu matematycznym, przygotowanie drogi życiowej bohaterów na podstawie tekstu źródłowego ( powstały ciekawe plakaty) oraz dopasowanie najważniejszych informacji do kilku jeńców oflagu.

            Po wykonaniu zadań młodzież mogła zobaczyć pamiątki po jeńcach oflagu w tutejszym muzeum.

            Tegoroczne warsztaty zaszczyciła nas swoją obecnością Dyrektor Biura Dokumentacji Zabytków p. Maria Witek wraz z mężem. Goście ze Szczecina uważnie obserwowali poczynania uczniów.

            Po zakończeniu warsztatów uczniowie oraz opiekunowie otrzymali upominki , szkoły dyplomy i historyczne książki.

            Tegoroczne warsztaty przygotowali : prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic p. Grażyna Leszkiewicz oraz Anna Mariańska ( nauczycielka historii w SP nr 4- autorka zadań ), a pomocy udzielili p. p Małgorzata Jabłońska i Łukasz Blezień ( wykonał piękne dyplomy). Szczególne podziękowania należą się członkom stowarzyszenia, którzy zadbali o ciepły posiłek i coś słodkiego. Dzięki temu my czujemy się w Dziedzicach jak u swoich dobrych znajomych.

            Anna Mariańska

        • Wycieczka do "Owczogrodu"
          • Wycieczka do "Owczogrodu"

          • 06 października 2022 r. uczniowie kl. 1b wybrali się na wycieczkę do "Owczogrodu", gdzie czekały na nich stada owiec, baranów i jagniątek. Podczas zwiedzania owczarni dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu tych zwierząt, sprawdziliśmy jak się pierze i grępluje owczą wełnę, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, licznych zabawach ruchowych oraz w pokazowym zaganianiu owiec przez psa pasterskiego rasy Border Collie. Po owczych emocjach uczniowie mieli okazję upiec i zjeść kiełbaskę z ogniska.

            Beata Szulc-Ogunbiyi

        • Mistrzostwa Powiatu
          • Mistrzostwa Powiatu

          • 6 października 2022 r w Różankach w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dzieci ( do 6 klas) dziewczęta i chłopcy zdobyli I miejsce a w kategorii klas VII-VIII dziewczęta zdobyły II miejsce a chłopcy I miejsce.

        • Wycieczka do Dworku Tradycja w Bełcznie
          • Wycieczka do Dworku Tradycja w Bełcznie

          • 30 września 2022 r. uczniowie klas: IV a, IV b i  ,,goście ‘’z V c wraz z wychowawczyniami:                     A. Mariańską, Beatą Dębek i Bożeną Łentek  pojechali na warsztaty tematyczne do Dworku Tradycja.

            W piękny, słoneczny dzień zawitaliśmy do miejsca naszej wyprawy, gdzie powitały nas miłe panie z  rudym psiakiem Bona . Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i pod opieką instruktorek rozpoczęli swoje zajęcia. Warsztaty nosiły tytuł ,,Historia czystości i brudu”.

            Kiedy jedna grupa ubrana w kolorowe fartuchy ,,gniotła ciasto” i przygotowywała się do lepienia podpłomyków , a następnie ich wypiekania, kolejna grupa uzupełniała silikonowe pojemniki pachnącymi kwiatami  i rozgrzaną gliceryną – powstały mydełka, które zabraliśmy do domu. W tym samym czasie, trzecia grupa poznawała tajniki skutecznego prania, suszenia i maglowania tkanin. Uczniowie mogli też sami wykonać te czynności. Sprawiły one dzieciom dużo satysfakcji.

            Gospodarze ugościli wszystkich uczestników warsztatów  ciastem z owocami i domowym kompotem. Program zajęć w Dworku Tradycja łączy intensywne zdobywanie wiedzy z dobrą zabawą. Właściciele domu oferują fachową opiekę, wyposażenie i oryginalną scenerię, która pomaga w uczeniu                           i rozwijania kolejnych umiejętności.                             

            Pełni wrażeń, zaopatrzeni w zdobytą wiedzę, dobre humory i zakupione upominki wróciliśmy do Barlinka.

             

            Anna Mariańska

        • Pożegnanie lata i powitanie jesieni w SP 4 w Barlinku
          • Pożegnanie lata i powitanie jesieni w SP 4 w Barlinku

          • W środę, 28-go września pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień w SP 4 w Barlinku. Po raz kolejny odwiedziła nas sekcja edukacyjna Nadleśnictwa Barlinek, dzięki której nasi uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Panie leśnik przygotowały kilka gier i zabaw edukacyjnych, za udział w których uczniowie wszystkich klas otrzymywali edukacyjne gadżety. Ponadto klasa 5 a wraz z wychowawczynią, Panią Joanną Zmarzlik przygotowała kiermasz ciast i ciasteczek jesiennych – królowała szarlotka, ciasto marchewkowe oraz kruche ciastka z cynamonem. Każdy znalazł coś słodkiego dla siebie. Na szkolnych korytarzach odbywały się również konkursy przygotowane przez Panią Małgorzatę Kozar – konkurs na jesienny bukiet oraz na Królową i Króla jesieni. Najbardziej ciekawym, kolorowym strojem w barwach jesieni wyróżnili się Iga Smutek oraz Kacper Niewiadomski z klasy 5 a. Uczniom ubranym w barwy jesieni rozdawane były cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Ada Pakosz i Nadia Sławińska z klasy 7 a dbały o to, aby nikt nie został pominięty. Na długich przerwach razem z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego tańczyliśmy w rytm popularnej piosenki Chocolate – radości uczniów nie było końca.

            Dziękujemy jak zwykle niezawodnym – Nadleśnictwu Barlinek oraz Rodzicom.

             

             

            Organizatorzy:

            Małgorzata Kozar

            Joanna Zmarzlik

            Koło Edukacji Regionalnej

            Liga Ochrony Przyrody

            Samorząd Uczniowski

        • Kampania wyborcza i wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023
          • Kampania wyborcza i wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

          • Kampania wyborcza trwa. Nasi kandydaci już przygotowali swoje plakaty wyborcze, które można oglądać na korytarzu 1 A (przy pokoju nauczycielskim klas IV-VIII). Podajemy pełną listę kandydatów:

             

            Julia Pietuszewska z klasy 8 a

            Marcel Szczepaniak z klasy 6 b

            Filip Smutek z klasy 7 a

            Weronika Chorążyczewska z klasy 8 a

            Hanna Czekała z klasy 5 a

            Violetta Fedorenko z klasy 8 c

            Antonina Maksymiuk z klasy 5 a

            Błażej Skwara z klasy 6 a

            Blanka Juszkiewicz z klasy 6 a

            Martyna Dawicka z klasy 6 a

            Hanna Szyszko z klasy 5 c

            Leon Pinda z klasy 8 d

            Amelia Weres z klasy 6 a

             

            W tym roku szkolnym z uwagi na ekologię wybory odbędą się po raz pierwszy drogą elektroniczną w dniach 29 – 30 września.

            O szczegółach poinformujemy na Librusie.

             

            Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

        • Dzień     Czwartoklasisty
          • Dzień Czwartoklasisty

          • W poniedziałek 12 września po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się impreza zorganizowana dla klas IV. Nasi młodsi  koledzy otrzymali specjalnie na ten  dzień  przygotowane odznaki. Mogli również  samodzielnie zdecydować, jak chcą spędzić czas podczas przerw . Wybór był naprawdę duży - przygotowane dla nich stoiska to : origami, puzzle, lego, kącik rysunkowy i taneczny. Największą popularnością cieszyło się stoisko ze słodkościami. Mamy nadzieję, że czwartoklasiści zapamiętają ten dzień jako miłe powitanie wśród uczniów klas IV – VIII. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            Organizatorzy: Koło LOP, Zespół Edukacji Regionalnej, Samorząd Uczniowski

        • Integracja klas: 4 c, 4 d i 5 a w Ranczo w Dolinie Płoni
          • Integracja klas: 4 c, 4 d i 5 a w Ranczo w Dolinie Płoni

          • 14 września klasy 4 a, 4 c i 5 a wybrały się pieszo do pobliskiego Ranczo w Dolinie Płoni. Tuż po przybyciu na miejsce podzieliliśmy się na trzy grupy i wpadliśmy w wir atrakcji, które oferują gospodarze tego miejsca. Jedną z nich były warsztaty plastyczne – my wybraliśmy własnoręczne wykonanie mydełek pachnących kwiatami i ziołami.  Gdy jedni topili glicerynę, pozostali zjeżdżali tyrolką oraz beztrosko skakali na dmuchanych zamkach. Na miejscu odbył się poczęstunek przygotowany przez właścicieli – świeżo prażony popcorn oraz wata cukrowa. Niektórzy uczniowie odważyli się podejść bliżej zwierzaków żyjących na terenie Ranczo. Ostatnim punktem wyjścia było ognisko i wspólne jedzenie pieczonej nad ogniem kiełbaski  - nic nie smakuje tak dobrze na świeżym powietrzu po dużej dawce ruchu