• Pożegnanie lata i powitanie jesieni w SP 4 w Barlinku

• W środę, 28-go września pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień w SP 4 w Barlinku. Po raz kolejny odwiedziła nas sekcja edukacyjna Nadleśnictwa Barlinek, dzięki której nasi uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Panie leśnik przygotowały kilka gier i zabaw edukacyjnych, za udział w których uczniowie wszystkich klas otrzymywali edukacyjne gadżety. Ponadto klasa 5 a wraz z wychowawczynią, Panią Joanną Zmarzlik przygotowała kiermasz ciast i ciasteczek jesiennych – królowała szarlotka, ciasto marchewkowe oraz kruche ciastka z cynamonem. Każdy znalazł coś słodkiego dla siebie. Na szkolnych korytarzach odbywały się również konkursy przygotowane przez Panią Małgorzatę Kozar – konkurs na jesienny bukiet oraz na Królową i Króla jesieni. Najbardziej ciekawym, kolorowym strojem w barwach jesieni wyróżnili się Iga Smutek oraz Kacper Niewiadomski z klasy 5 a. Uczniom ubranym w barwy jesieni rozdawane były cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Ada Pakosz i Nadia Sławińska z klasy 7 a dbały o to, aby nikt nie został pominięty. Na długich przerwach razem z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego tańczyliśmy w rytm popularnej piosenki Chocolate – radości uczniów nie było końca.

Dziękujemy jak zwykle niezawodnym – Nadleśnictwu Barlinek oraz Rodzicom.

Organizatorzy:

Małgorzata Kozar

Joanna Zmarzlik

Koło Edukacji Regionalnej

Liga Ochrony Przyrody

• Kampania wyborcza i wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

• Kampania wyborcza trwa. Nasi kandydaci już przygotowali swoje plakaty wyborcze, które można oglądać na korytarzu 1 A (przy pokoju nauczycielskim klas IV-VIII). Podajemy pełną listę kandydatów:

Julia Pietuszewska z klasy 8 a

Marcel Szczepaniak z klasy 6 b

Filip Smutek z klasy 7 a

Weronika Chorążyczewska z klasy 8 a

Hanna Czekała z klasy 5 a

Violetta Fedorenko z klasy 8 c

Antonina Maksymiuk z klasy 5 a

Błażej Skwara z klasy 6 a

Blanka Juszkiewicz z klasy 6 a

Martyna Dawicka z klasy 6 a

Hanna Szyszko z klasy 5 c

Leon Pinda z klasy 8 d

Amelia Weres z klasy 6 a

W tym roku szkolnym z uwagi na ekologię wybory odbędą się po raz pierwszy drogą elektroniczną w dniach 29 – 30 września.

O szczegółach poinformujemy na Librusie.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

• Dzień     Czwartoklasisty
          • Dzień Czwartoklasisty

• W poniedziałek 12 września po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się impreza zorganizowana dla klas IV. Nasi młodsi  koledzy otrzymali specjalnie na ten  dzień  przygotowane odznaki. Mogli również  samodzielnie zdecydować, jak chcą spędzić czas podczas przerw . Wybór był naprawdę duży - przygotowane dla nich stoiska to : origami, puzzle, lego, kącik rysunkowy i taneczny. Największą popularnością cieszyło się stoisko ze słodkościami. Mamy nadzieję, że czwartoklasiści zapamiętają ten dzień jako miłe powitanie wśród uczniów klas IV – VIII. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorzy: Koło LOP, Zespół Edukacji Regionalnej, Samorząd Uczniowski

• Integracja klas: 4 c, 4 d i 5 a w Ranczo w Dolinie Płoni

• 14 września klasy 4 a, 4 c i 5 a wybrały się pieszo do pobliskiego Ranczo w Dolinie Płoni. Tuż po przybyciu na miejsce podzieliliśmy się na trzy grupy i wpadliśmy w wir atrakcji, które oferują gospodarze tego miejsca. Jedną z nich były warsztaty plastyczne – my wybraliśmy własnoręczne wykonanie mydełek pachnących kwiatami i ziołami.  Gdy jedni topili glicerynę, pozostali zjeżdżali tyrolką oraz beztrosko skakali na dmuchanych zamkach. Na miejscu odbył się poczęstunek przygotowany przez właścicieli – świeżo prażony popcorn oraz wata cukrowa. Niektórzy uczniowie odważyli się podejść bliżej zwierzaków żyjących na terenie Ranczo. Ostatnim punktem wyjścia było ognisko i wspólne jedzenie pieczonej nad ogniem kiełbaski  - nic nie smakuje tak dobrze na świeżym powietrzu po dużej dawce ruchu