• UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY na UROCZYSTOŚCIACH W DZIEDZICACH

• W sobotę 27 stycznia br. nasi uczniowie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających wyzwolenie jeńców wojennych z Oflagu II C Woldenbrg. Te dramatyczne wydarzenia miały miejsce 30 stycznia 1945 r. w Dziedzicach. W skład zespołu naszej szkoły weszli uczniowie : Oliwia Kłapsia i Filip Smutek( 8 a), Juliusz Kupczak i Igor Wiśniak ( 6 a) oraz Oktawiusz Kupczak ( 4 c). Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny : Filip odczytał przejmujący tekst Stefana Flukowskiego ( polski pisarz i poeta) pt.,, Tragedia pierwszego dnia wolności’’, a pozostali uczniowie przedstawili rozmowę miedzy trzema jeńcami Woldenbergu: Marianem Brandysem (polski prozaik, reportażysta) , Kazimierzem Rudzkim (polski aktor, reżyser) i Witoldem Starkiewiczem (lekarz okulista, naukowiec i nauczyciel akademicki).

Dziedzice od wielu lat są miejscem spotkań rodzin i sympatyków Stowarzyszenia Woldenberczyków, a nasza szkoła włącza się w obchody z programem artystycznym. Tak było i w tym roku. Dzieci przygotowała p. Anna Mariańska , a pomocy przy opiece nad uczniami udzieliła p. Danuta Zajączkowska.

• Profilaktyka wczesnoszkolna  - Program Cukierkowy
          • Profilaktyka wczesnoszkolna - Program Cukierkowy

• Program Wczesnej Profilaktyki „Cukierki” w edycji 2023/2024 za nami. W programie uczestniczyli tradycyjnie uczniowie klas trzecich. Istota zajęć polegała na odczytaniu odcinków książeczki p. Agnieszki Grzelak o uczniach pewnej szkoły…. Omawiając kolejne przygody bajkowych postaci odnosiliśmy się do sytuacji z naszego życia codziennego. Szczególnie wskazywaliśmy na niebezpieczeństwa jakie mogą się pojawić w wieku dorastania. Co zrobić, by ich uniknąć, gdzie szukać pomocy, jak zdrowo i aktywnie się rozwijać ? Staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć na te i inne pytania. W trakcie spotkań uczniowie stworzyli własną profilaktyczną książeczkę, na bazie tekstów autorki i własnych ilustracji. Program zrealizowano w listopadzie i grudniu pierwszego semestru. Najciekawsze i starannie wykonane prace wyróżniono oraz nagrodzono drobnym upominkiem.

Uczniowie wyróżnieni:

Klasa III a

Hania Podsiedzi, Julia Wawrzyniak, Zuzia Wójcik, Nadia Kuleta, Nadia Symonowicz, Martyna Runo, Laura Hyży, Natasza Klemczak, Zosia Antkiewicz, Martynka Bierecka, Oliwia Dąbrowska, Oskar Iwański, Borys Najman, Oliwer Szwarc, Mikołaj Dembowski

Klasa III b

Natalia Tycner, Milenka Paluch, Nikola Kopij, Natalia Roszak- Osiewicz, Amelka Chudy, Nadia Nawrocka, Helenka Walaszczyk, Łucja Zienkiewicz, Tosia Kiełbus, Oliwer Mikołajczuk, Milan Gucia, Olek Data, Jonatan Nowaczyk, Maksiu Krzyżanowski, Aleksander Filipiuk

Klasa III c

Lena Baran, Julia Basińska, Mateusz Cegielski, Filip Horosz, Oliwia Machała, Tomasz Macioszek, Max Matuszewicz, Aleksander Mazur, Ola Osóbka, Julia Szczerba, Antek Zuba

Klasa III d

Jarynka Shehera, Nadia Królewicz, Nadia Patyk, Maja Sępińska, Amelka Milczke, Zosia Nazaruk, Marysia Reduta, Natan Wilk-Behrendt, Grześ Piasecki

Gratulacje !!!

Pedagog szkolny Beata Sokołowska

• Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Mój ekologiczny pojazd”

• W listopadzie uczniowie z klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Mój ekologiczny pojazd” organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Piątka dla Natury”.

Zadaniem dzieci było narysowanie, zbudowanie z klocków lub stworzenie z kartonu wymarzonych ekologicznych pojazdów. W wykonanie prac dzieci włożyły mnóstwo wysiłku, dzięki czemu powstały projekty, które zapewniły im zwycięstwo w konkursie.

Pod koniec grudnia uczniowie odebrali dyplom i nagrodę główną – zestaw gier planszowych „Mali ekolodzy” oraz „Jestem eko”.