• Klasy IV a i IV b na Długim

• 26. maja br. klasy IV a i IV b wraz z wychowawczyniami i p. M. Jabłońską udały się do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kadet. Ok.”  nad Jeziorem Długim koło Strzelec Krajeńskich. Pogoda nam dopisała, pięknie świeciło słońce i wiał lekki wiatr.
            Po dotarciu na miejsce od razu dostaliśmy się pod opieką sympatycznych instruktorów.
            Klasa IV a została oddelegowana nad jezioro po uprzednim zaopatrzeniu dzieci w kamizelki ratunkowe . Na rowerkach wodnych popłynęły w siną dal czyli na ,, bezludną’’ wyspę pod nadzorem instruktora. Po kilkudziesięciu minutach pobytu na pięknym jeziorze bardzo zmęczeni uczestnicy wyprawy wrócili do brzegu.
            W tym czasie uczniowie z klasy IV b grali w laser-tag. Emocji i atrakcji było co niemiara.
            Po tych zadaniach dzieci zjadły obiad i w pełni sił jedna grupa udała się na wspinaczkę wysokogórską. Z podziwem patrzyliśmy na tych, którzy zdobywali szczyt.
            Druga klasa wykonywała zadnia dotyczące integracji klasowej. Śmiechu i zabawnych sytuacji było co niemiara. Potem klasy się zamieniły pod względem konkurencji.
            Przy dobrej zabawie i dużej ilości zadań czas szybko płynie. Zanim się zorientowaliśmy, trzeba było już wracać Ale czekała na nas niespodzianka - instruktorzy przygotowali kilka pytań. Uczestnicy, którzy najszybciej udzielali dobrych odpowiedzi, otrzymali koszulki, a wszystkie dzieci zostały zaopatrzone w smycze na klucze.
            Zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną ze śpiewem na ustach. Dobra energia zapewne pozwoli dotrwać uczniom do końca roku szkolnego.

• Święto Polskiej Niezapominajki

• Dnia 16.05.2023 obchodziliśmy w naszej szkole Święto Polskiej Niezapominajki. Jak zwykle od piętnastu lat był to dzień wyjątkowy - pełen radości i kolorów. Stoiska kwiatów, słodkich łbędzi z cukierni P. Sawickiego, malowanie ekologicznych toreb wiosennych oraz malowanie twarzy - to atrakcje niezapominajkowego dnia. Wszystkie stoiska były dosłownie oblegane przez uczniów, wraz z nauczycielami. Niebieski ubiór podkreślał charakter świątecznego dnia. Podsumowaniem będzie rajd niezapominajkowy 22.05.2023.
            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

LOP
            Zespół Edukacji Regionalnej

• Z wizytą u alpak

• W czwartek 13 kwietnia 2023 r. klasa 1 b wybrała się na wycieczkę do Nawrocka, małej wsi, gdzie odwiedziła gospodarstwo, w którym prowadzona jest hodowla alpak, gołębi, pawi, kur, indyków i bażantów. Mogliśmy nakarmić i pogłaskać alpaki. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy na temat zwyczajów i zasad hodowli tych pięknych, przyjaznych zwierząt. Braliśmy też udział w warsztatach plastycznych, odbył się również konkurs wiedzy z nagrodami przy ognisku, na którym piekliśmy kiełbaski. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wiele radości.

Beata Szulc-Ogunbiyi