Sukcesy uczniów
W roku szkolnym 2018/2019 Zachodniopomorski Kurator Oświaty zorganizował następujące konkursy przedmiotowe o zasięgu wojewódzkim:
Konkurs Języka Polskiego, Konkurs Matematyczny, Konkurs Chemiczny, Konkurs Biologiczny, Konkurs Geograficzny, Konkurs Języka Angielskiego,
Ogłoszenie
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Barlinku
zaprasza na Dzień Otwarty
w dniu 6 kwietnia 2019 roku
Szczegółowe informacje: Dzien_otwarty_PPP
Konkurs o Unii Europejskiej
22. stycznia br. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pt.,, Polak, Europejczyk , czyli nie taka Unia straszna …”dla uczniów klas III gimnazjum i klas VIII. Organizatorem konkursu był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Bogusław Liberadzki.
Dar serca dla Azorków
18 i 25 października w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna dla schroniska "Azorki", akcję zorganizowała klasa 6c.
Dzięki sprzedaży babeczek i ciast zostały zebrane fundusze na budę dla psa Adolfa.
Oprócz tego nasza szkoła zebrała ponad 200 kg karmy. Ze wszystkimi darami pojechaliśmy do schroniska. Na miejscu przywitała nas pani wolontariuszka. Widzieliśmy mnóstwo wspaniałych psów, które nie mają domu, żal ścisnął nam serce, emocje wzięły górę.
KONKURS RECYTATORSKI
19.02 19 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim w BOK Panorama. Jak co roku, komisja i publiczność wysłuchały pięknie deklamowanej poezji i fragmentów prozy. Nasi reprezentanci to: Miłosz Litwiniuk 3c (Gim.), Maria Trif 3c (Gim.), Natalia Osmałek 4b, Natalia Szkodzińska 4c , Laura Hetman 6c, Wiktoria Leszczyńska 6c, Nina Sławińska 6c,
,,Fizyka, fizyk …na rowerze”
11. marca br. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi wyjechała do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na wykład pt.,, Fizyka na rowerze”. Spotkanie poprowadził demonstrator fizyki mgr Andrzej Trzebuniak z Uniwersytetu Opolskiego.
Podczas wykładu omówiono podstawowe siły i zjawiska mające wpływ na stabilizację roweru w ruchu za pomocą prostych doświadczeń oraz krótkich filmików. Wykładowca zaprezentował czynniki niebezpieczne, mogące mieć wpływ na ruch roweru - jednego z najpopularniejszych pojazdów na świecie. Wspomniał też o fascynującej ewolucji roweru począwszy od drewnianej "drezyny"a skończywszy na współczesnej metalowej konstrukcji z jej wyrafinowanymi mechanizmami.
Zaproszenie
Stowarzyszenie Społeczno-Ekologiczne "Zwierzęcy telefon zaufania" w Szczecinie
zaprasza uczniów do udziału w
KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
Temat: "Koty wolno żyjące w obiektywie"
Termin nadsyłania prac: 22 marca 2019
Atrakcyjne nagrody, zapraszamy!
Szczegóły:
Historia
30. rocznica obrad
OKRĄGŁEGO STOŁU
Tak w skrócie: Obrady okrągłego stołu – rozmowy między przedstawicielami opozycji, związanymi z ,,Solidarnością” a reprezentantami obozu władzy prowadzone od 6 II do 5 IV 1989 r. w Warszawie i rządowej willi w Magdalence. W intencji kierownictwa partyjnego, które było inicjatorem obrad, okrągły stół miał uwiarygodnić reformy systemu , pozwalając Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej zachować dominującą pozycję. Bezpośrednimi efektami negocjacji były:
,,Szlachta i husaria” -żywa lekcja historii!
7 marca 2019 r. naszą szkołę kolejny raz odwiedzili ,,rycerze” Bractwa Rycerskiego KERIN z Subkowy (województwo pomorskie). Są oni znani z efektownego przekazywania wiedzy z historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść. Głównym założeniem zajęć jest ich interaktywność – uczniowie odgrywają w nich różne role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z bronią różnych epok. Wszystkie wykorzystywane eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.
Bal Karnawałowy 2019
„Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój karnawał mają”
Chociaż to nie Rio de Janeiro ani Wenecja, gdzie bale karnawałowe odbywają się w pełni, to w naszej szkole również można było poczuć atmosferę szaleńczej zabawy kostiumowej.
W czwartek, 21 lutego, klasy czwarte pod opieką wychowawców poczuły rytmy , co prawda nie samby, ale muzyki disco. Rozpoczęły od przeboju zabawy andrzejkowej, tj.”Kaczuch”, potem „pojechały pociągiem z daleka”, a następnie poznały kroki „ Tańca pingwina”. Na tym nie koniec, gdyż muzyka była przebojowa, więc nikt nie podpierał ścian. Wszyscy szaleli na „parkiecie” aż do zakończenia balu. Osoby, które przybyły w przebraniu na zabawę, otrzymały słodkie upominki. A kostiumy zadziwiały pomysłowością i kolorystyką .
Dzwonki
Piątek 01.11.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych