Andrzejki
1128 listopada odbyła się dyskoteka Andrzejkowa dla klas 5-8.
Sami przygotowaliśmy muzykę oraz konkursy.
Dziękujemy za pomoc kolegom i koleżankom, którzy nie należą do Samorządu Uczniowskiego (dekoracja sali, wybór muzyki), a z własnej woli zaangażowali się w organizację tej imprezy.
Samorząd Uczniowski
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w klasach I-III
2025 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Jak co roku tego właśnie dnia pod kierunkiem Pani Doroty Kossowskiej – Sobór w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Głównym bohateram uroczystości był Kubuś Puchatek. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas zajęć edukacyjnych i wspólnej zabawy. Najbardziej atrakcyjne dla uczniów klas I i II były zabawy z Puchatkiem w poszukiwaniu „Małego Conieco"- ( łowieniu ryb, szukaniu miodku) i wspólnym śpiewaniu misiowych piosenek. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Kubusiowego przyjaciela słodyczami i misiowymi medalami.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada
13W tym dniu Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia z klas V-VIII.
Najwięcej głosów otrzymał
KUBA BOCIAN z VI e.
Dziękujemy Życzliwej Drużynie (klasa 3a), która roznosiła karteczki z rymowankami przypominającymi dlaczego warto być życzliwym.
AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA FUNDACJI PZU
15Dnia 19. 11. 2019 r. w naszej szkole przeprowadzono zajęcia z projektu Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Celem akcji było zwiększenie świadomości współczesnych zagrożeń oraz właściwego zachowania wobec nich, czyli edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Dodatkowym aspektem tematycznym, który się pojawił hejt w internecie – zjawisko niezmiernie istotne i niebezpieczne dla dobrej kondycji psychicznej młodych ludzi.
Październik – miesiąc ochrony przyrody
30Minął już październik – miesiąc ochrony przyrody. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wzięcia udziału w wielu ciekawych zajęciach, wyjazdach i konkursach. Najbardziej podobało nam się Święto Drzewa, podchody z zadaniami przyrodniczymi, wystawa zwierząt i warsztaty w Międzyzdrojach. Zacznijmy od początku.
„Wolność kocham i rozumiem”
08. listopada2019 roku obfitował w naszej szkole w wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym. Jednym z nich był montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów klas szóstych pod opieką pań: Doroty Kowalskiej i Joanny Solińskiej. Tematem przewodnim była WOLNOŚĆ, którą po 123 latach odzyskała nasza Ojczyzna. Radość nie trwała zbyt długo, ponieważ 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa . W tym roku obchodzimy 80 rocznicę jej wybuchu.
Wstań i walcz!
31Z okazji Święta Niepodległości klasy 2b i c przygotowały dla swoich kolegów z klas I-IV inscenizację poświeconą wydarzeniom II wojny światowej. To okres w historii, gdy znów, na krótki na szczęście czas, Polska straciła prawo do samostanowienia – prawo do wolności. I choć to ludzie ludziom zgotowali taki los, młodzi Polacy, porzucili w jednej chwili swoje marzenia, miłości i plany na rzecz tego, to było najważniejsze – walki o honor i Ojczyznę. To o nich – Kolumbach – rocznik 20 – było to przedstawienie. To ich oddzielili od snów co jak motyl drżące. To pokolenie wychowane w duchu romantyzmu i wierze, że człowiek jest mądry, dobry spokojny zostało zbudzone z romantycznego snu 01 września 1939 roku strzałami z pancernika SMS Shleswig -Holstein.
Jesienne konkursy plastyczne
6JESIENNE KONKURSY PLASTYCZNE
dla uczniów z klas I-III
w październiku w naszej szkole odbyły się konkursy plastyczne:
- dla klasy pierwszej ,,KOLOROWA PANI JESIEŃ ”,
- dla klasy do drugiej ,,SKARB PRZYRODY I LUDZI”,
- dla klasy trzeciej ,,JESIENNY KOSZ PEŁEN WITAMIN”.
Wycieczka do banku i na pocztę
31 paźdzernika 2019 roku uczniowie klasy 1 a odwiedzili PKO Bank Polski, gdzie pracownicy banku zapoznali ich z działalnością tej instytucji. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza się banknoty. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały małe upominki. Po skończonej wizycie w Banku PKO BP udaliśmy się na wizytę do Poczty Polskiej, żeby wysłać pocztówki do innych szkół w całej Polsce (klasa 1a bierze udział w Ogólnopolskim Programie Wymiana Pocztówkowa).
Pamiętamy o jeńcach oflagu II C Woldenberg
9W tym roku szkolnym 26 X 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty historyczne, których celem było przybliżenie młodzieży historii jeńców obozu II C Woldenberg. Warsztaty odbyły się w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic.
W spotkaniu wzięło udział pięć grup ze szkół w Barlinku oraz Mostkowie. Powróciliśmy po krótkiej przerwie do formuły konkursowej. Konkurs pod tytułem „Terapia woldenberska w obozie DWA CE”, polegał na zebraniu punktów na siedmiu stanowiskach . Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami: odgadnąć zawody Woldenberczyków, rozwiązać krzyżówkę , zadanie matematyczno –historyczne z aplikacją, zagadki przygotowane przez zespoły , zadanie z matematyki z hasłem historycznym , należało rozpoznać bohatera po charakterystyce i dopasować atrybuty do jeńców.
Konkursy przedmiotowe
W połowie października odbył się etap szkolny konkursów kuratoryjnych.
Na etapie rejonowym naszą szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie:
z języka polskiego:
Matylda Gaweł 8a
Maja Majchrzak 7c
z matematyki
Zuzanna Sikorska 8d
Aleksandra Olchowa 8d
z historii
Jakub Smans 8a
Ignacy Downar Zapolski 6c
BohaterON
4W akcji BohaterON bierzemy udział kolejny raz. Co udało nam się zrobić tym roku?
-
Jeszcze w sierpniu ( ostatni tydzień ) wysłałam informację o projekcie na stronę naszej szkoły i ku mojemu zaskoczeniu nawet dzieci młodsze zainteresowały się tą akcją !
-
W ramach zajęć zostały przeprowadzone lekcje w klasach ósmych. Wykorzystałam materiały zarówno dla klas starszych jak i młodszych. Pomoce wysłane przez organizatorów były bardzo przydatne;
-
Wycieczka I klas
3607 października 2019 r. uczniowie kl. 1a i 1d wybrali się na wycieczkę do "Owczogrodu", gdzie czekały na nich stada owiec, baranów i jagniątek. Podczas zwiedzania owczarni dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu tych zwierząt, sprawdziliśmy jak się pierze i grępluje owczą wełnę, wzieliśmy udział w warsztatach plastycznych,licznych zabawach ruchowych oraz w pokazowym zaganianiu owiec przez psa pasterskiego rasy Border Collie. Po owczych emocjach uczniowie mieli okazję upiec i zjeść kiełbaskę z ogniska.
,,Jesienny sen” w DWORKU TRADYCJA
1716.10.2019 r. uczniowie klas: VI a, VI b i VI c wraz z wychowawczyniami: A. Mariańską, D. Kowalską , R. Sufletą i J. Solińską pojechali na warsztaty tematyczne do Dworku Tradycja. Piękny dom położony jest w niewielkiej wsi- Bełczna- otoczonej polami i lasami. W murach domu mieścił się kiedyś zajazd i pastorówka. Po wojnie umieszczono tu archiwum powiatowe, a przed kilkudziesięciu laty pełnił on także funkcję wiejskiej szkoły.
Dzwonki
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych