W świątecznym nastroju
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W świątecznym nastroju.
Pasowanie na świetliczaka
Dnia 5 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste na świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy B.Lisowską i Ł. Blezienia. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy, Pani Dyrektor Elżbiety Trautman oraz omówienia celu spotkania. Celem tej uroczystości było przejście do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaka musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, pierwszaki musiały wykazać się odwagą szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek, następnie podczas zabawy "prawda czy fałsz" dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. W ostatniej konkurencji wykazywali się umiejętnością w próbie
Kultura na widoku
Multimedialny Projekt ,,Kultura na widoku” to dostęp do 1000 utworów.
Zapraszamy wszystkich do korzystania z legalnych źródeł.
Więcej na www.legalnakultura.pl
Duet smyczkowy w naszej szkole
W czwartek 13 grudnia gościliśmy w szkole duet smyczkowy z Krakowa.
Niewirtualni wirtuozi smyczka zabrali klasy 4 i 5 w muzyczną podróż po Europie.Wysłuchaliśmy wybranych utworów z Polski, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Irlandii oraz Węgier. Na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewaliśmy polską kolędę i zrobiło się świątecznie.
Zabawa andrzejkowa 2018
Uroczy wieczór andrzejkowy spędzili uczniowie klas czwartych we wtorek 27 listopada.
Na parkiecie, w świetle dyskotekowych lamp i w rytmie dobrej muzyki, można było podziwiać taneczne umiejętności czwartoklasistów. Nauczycielski dech zapierały zdolności akrobatyczne, artystyczne oraz organizacyjne liderów parkietu. Kuba, uczeń kasy IV C z łatwością organizował i odprawiał długi pociąg, który jak rzeczka wstążeczka tu się toczył, tam ginął, a gdzieś znowu wypłynął…oj ile było wagonów…..
Mikołajki
„Zima, zima, zima, pada, pada śnieg Jadę, jadę w świat sankami Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń dzyń, dzyń, dzyń dzyń, dzyń, dzyń…”
Śniegu w tym roku jak na lekarstwo, ale nie przeszkodziło to maluchom z SP-4 w Barlinku bawić się wesoło z Mikołajem. To już kolejna edycja sportowych zmagań przygotowana przez Panią Dorotę Kossowską-Sobór we współpracy z Panią Bogumiłą Glapiak. Były wyścigi na sankach, toczenie śnieżnej kuli czy bieg z workiem prezentów. Emocji jak zawsze nie zabrakło, a kibicowanie okazało się również ważnym elementem zabawy. Wszyscy uczestnicy dostali też od Mikołaja upominki – niektórzy skorzystali z okazji, żeby go wyściskać, bo przecież wróci dopiero za rok
Mikołajki znów na sportowo
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki znów na sportowo.
Zaproszenie dla rodziców
Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami dotyczącymi projektu INDYWIDUALNI, który jest już dostępny na LIBRUS.
Materiały do pobrania:
scenariusz_prezentacjadlarodzicow.pdf
DEKANALNY KONKURS O ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH
29 listopada 2018r. Odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dekanalny Konkurs o Świętych i Błogosławionych. Konkurs przebiegał w 2 etapach; szkolnym i dekanalnym. Do konkursu wiedzy o św. Stanisławie Kostce, błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce i Prymasie Tysiąclecia- kardynale Stefanie Wyszyńskim zgłosiło się 10 szkół z dekanatu Barlinek. 7 szkół wzięło udział w konkursie plastycznym. Po rozwiązaniu testu przez uczniów klas 4-8 i gimnazjalistów nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników, na które zostali zaproszeni: ks. Dziekan Bronisław Lose, Proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Jerzy Tyrpa, Dyrektorzy szkół, opiekunowie oraz nasza Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Trautman.
Laureaci konkursów plastycznych
Laureaci konkursów plastycznych
z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę:
Sofia Oszowska, Matylda Skop, Hanna Neca, Maksymilian Wójtowicz, Gustaw Grygier,
Amelia Lewandowska
Kokarda narodowa:
Leon Pinda, Natalia Jóźwiak,Wiktoria Leszczyńska, Natalia Metryka, Marcel Szczepański, Sandra Straszak
Międzyplanetarna podróż uczniów SP-4 w Barlinku
Niebo na wyciągnięcie ręki! Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik i doświadczeni edukatorzy – zarażamy pasją do astronomii uczniów w całej Polsce.
W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, docieramy do małych miejscowości, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie.
W 2018 r. odwiedzimy Planetobusem 20 szkół, by budzić w uczniach zainteresowanie kosmosem.
Międzygwiezdna podróż uczniów SP-4
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzygwiezdna podróż uczniów SP-4.
Jesienne konkursy w klasach I-III
KONKURS PLASTYCZNY
,, KOLOROWA PANI JESIEŃ – PORTRET”
Laureatami konkursu w klasie pierwszej zostali:
I miejsce JAKUB FLORCZAK I e
II miejsce HANIA SZYSZKO I c
WYRÓŻNIENIA:
1.Amelia Pietrzak I b
2.Laura Wożniak I e
3.Hania Mirek I c
100 ZADAŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI – GEOCACHING
Po raz pierwszy nazwa "geocaching" pojawiła się 30 maja 2000 r. Słowo "cache" w języku angielskim to skrytka, kryjówka, schowek i nawiązuje do ukrywanych niegdyś skarbów przez piratów, złodziei, uciekinierów. Przedrostek "geo" (ziemia) oznacza po pierwsze globalny charakter tej zabawy jak również analogię do geografii, czyli nauki o rozmieszczeniu zjawisk na kuli ziemskiej. Zlokalizowanie pojemnika geocache jest możliwe dzięki posiadaniu współrzędnych geograficznych. Słowem „geocache” określa się ukryty pojemnik przeznaczony do szukania. Oprócz angielskiego słowa "geocache" w Polsce stosuje się wymiennie takie nazwy jak "skrzynka", "skrytka" albo "kesz".
Dzwonki
Piątek 01.11.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych