MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY ,,LEGIONIŚCI”
09. listopada br. klasy V,VI, VII, VIII i III gimnazjum mogły przenieść się w inny wymiar czasu – do roku 1918. Uczniowie klasy III a przygotowali program artystyczny , dzięki któremu mogliśmy zrozumieć, jak czuli się żołnierze walczący o Niepodległość naszej Ojczyzny, jakie mieli dylematy, za kim tęsknili , czego im brakowało? Dzięki ich rozmowom mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania upragnionej przez pokolenia Polaków WOLNOŚCI.
100.lat NIEPODLEGŁOŚCI obok sali 35
Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepdległości przez naszą Ojczyznę uczniowie klas VIII a i VIII c przygotowali w ramach zadania domowego swoje propozycje Godła Polski, niektórzy napisali życzenia dla Ojczyzny z okazji ,,urodzin”.
Uczniowie z gimnazjum wykonali plakaty , które przedstawiają najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły naszych przodków do NIEPODLEGŁOŚCI.
SP-4 w Barlinku dla NIEPODLEGŁEJ
W tym roku szczególna okazja, aby w wyjątkowy sposób uczcić SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Stąd w naszej szkole wiele ciekawych pomysłów i różnorodnych przedsięwzięć. 09 listopada w kilkugodzinnym bloku mieliśmy okazję ponownie zobaczyć kolejny rocznik małych artystów z klas Ib i Ic w autorskim programie Pani Beaty Malinowskiej przy współudziale Pani Doroty Kossowskiej. Krótki przegląd najważniejszych zdarzeń prowadzących do niepodległości uzupełniały piosenki o głębokiej treści, począwszy od refleksyjnej zadumy nad znaczeniem słowa „niepodległość”. Nie zabrakło odwołań do współczesności oraz oryginalnej scenografii. Rodzice uczniów mieli okazję zobaczyć widowisko już dzień wcześniej i nagrodzili je gromkimi brawami.
SETNA ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SETNA ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI.
100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W czwartek 25 października b.r. kolejny raz upamiętniliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z miejscowości Subkowy przybyli do naszej szkoły dwaj rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin. Goście poprowadzili uczniów przez trudną i ekscytującą historię naszego kraju (wybiegającą daleko poza czasy rycerskie). W sposób bardzo zajmujący, angażując do współpracy wielu uczniów, przybliżyli wiedzę na temat zaborów, Konstytucji 3 Maja, zrywów narodowowyzwoleńczych oraz postaci, które miały wpływ na odzyskanie niepodległości przez Polskę. Najbardziej jednak podobał się wszystkim udział poprzebieranych uczniów w odgrywaniu scenek nawiązujących do wydarzeń historycznych. Dużo informacji (znanych i nieznanych) podanych ze sporą dozą humoru z pewnością zapadnie w pamięci nawet tych, którzy nie interesują się historią.
Żywa lekcja historii
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żywa lekcja historii.
AKCJA BohaterON
Uczniowie z naszej szkoły uczcili pamięć Powstańców Warszawskich. Młodzież klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum napisała kartki z życzeniami dla bohaterów. W dwóch ósmych klasach zostały przeprowadzone lekcje o powstaniu warszawskim i jego bohaterach . Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową BohaterOn, pracowali z materiałami źródłowymi dotyczącymi powstania , a efektem tych zajęć były kartki z życzeniami dla powstańców.
,,WOLDENBERG-ŻYCIE ZA DRUTAMI”
20. października 2018 r. w Dziedzicach, odbyły się warsztaty historyczne poświęcone jeńcom wojennym z Oflagu II C Woldenberg. Spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic, odbyło się już siódmy raz i wzięła w nim udział młodzież ze szkół w Barlinku i Mostkowie wraz z opiekunami.
Na początku spotkania uczniowie z naszej szkoły Miłosz Matwiej i Tomek Łukaszuk przedstawili prezentację dotyczącą życia w oflagu , przybliżono również postać admirała Józefa Unruga, który po wielu latach spoczął 2 X 2018 r. na polskiej ziemi obok swoich żołnierzy.
Dialekty polskie i ciekawostki kulturowe Europy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dialekty polskie i ciekawostki kulturowe Europy.
UCZNIOWIE Z GÓRNEGO TARASU - spotkanie z wielką sztuką !
05. października 2018 r. uczniowie z klas gimnazjalnych i Szkoły Podstawowej nr 4 wybrali się do stolicy Wielkopolski. Pogoda nam dopisała, mogliśmy pospacerować po pięknym, zabytkowym, poznańskim rynku, zrobić zakupy i najeść się w Starym Browarze. Jednak głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie przedstawienia ,, Skrzypek na dachu” w Teatrze Wielkim, w Poznaniu. Jest to musical w dwóch aktach na podstawie opowiadań Szolema Aleichema. Przez prawie trzy godziny mogliśmy oglądać popisy kunsztu aktorskiego i wokalnego występujących artystów. Owacją na stojąco widownia nagrodziła aktorów i orkiestrę, a my po pełnym wrażeń dniu powróciliśmy do Barlinka. Wycieczkę zorganizowała Anna Mariańska , a opiekunami były p. p. Danuta Zajączkowska i Renata Sufleta.
„Kadet-ok” jest okey
Dnia 27 września klasy IVa i IVc z paniami: Jolantą Rybarczyk, Reginą Bęben i Beatą Sokołowską wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Sportowo- Turystycznego „Kadet-ok.” nad Jez.Lipie niedaleko Strzelc Krajeńskich.
Wyjechaliśmy o godz.8.30 z Barlinka, a na miejsce przyjechaliśmy ok. 9.30. Instruktorzy już na nas czekali i po rozlokowaniu się w przeznaczonym dla nas obiekcie, zostaliśmy oprowadzenie po terenie ośrodka.
Wesoło było w 8b - Dzień Chłopaka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wesoło było w 8b - Dzień Chłopaka.
Petycja
Barlinek, 03.10.2018 r.
Szanowni Rodzice,
dnia 02.10.2018 r. do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Barlinku drogą elektroniczną została wniesiona petycja. Ze względu na dobro Uczniów uznałam za konieczne przedstawienie jej Państwu w części dotyczącej: dokonania analizy oraz rozważenie przystąpienia do programu „Wzorowa łazienka”.
Dzwonki
Piątek 01.11.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych