PODSUMOWANIE AKCJI ,,ŻONKILE” I KATYŃ
8Kilkanaście dni temu przypadły dwie bolesne rocznice w historii naszej Ojczyzny:
- 13 kwietnia – 80. rocznica zbrodni katyńskiej
- 19 kwietnia – 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Z tej okazji poprosiłam uczniów klas 4-8 do włączenia się w obchody tych rocznic. Dzieci przysłały bardzo dużo zdjęć, które prezentowały ich pracę. Za zadania uczniowie otrzymali ocenę dodatkową.
Akcja Żonkile-zaproszenie
77.rocznica wybuchu powstania
w GETCIE WARSZAWSKIM
AKCJA ŻONKILE 2020 r.
20 kwietnia, w poniedziałek, na stronie Muzeum POLIN na Facebooku https://www.facebook.com/polinmuseum zapraszamy na poniżej opisane wydarzenia:
9:00-9:30
Ambasadorka Akcji Żonkile, Barbara Kurdej-Szatan przeczyta fragmenty książek „Arka Czasu” Marcina Szczygielskiego oraz „Pan Apoteker” Katarzyny Ryrych. klasy IV –VI
Wolontariat podczas nauki zdalnej
W tym trudnym czasie, kiedy większość z nas myśli z troską własnym zdrowiu, na szczęście są ludzie , którzy myślą także o innych.
Przed Świętami Wielkanocnymi nasz szkolny Wolontariat przygotował paczkę dla Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego. Akcję zorganizowała Hania Szkudlarek z klasy 8 a okazując tym wielkie serce. To o takich ludziach mówił papież Jan Paweł II:,, Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to , czym dzieli się z innymi”.
13 KWIETNIA -80. rocznica zbrodni katyńskiej
Po wkroczeniu Armii Czerwonej na tereny Polski we wrześniu 1939 r. do sowieckiej niewoli trafiło ok. 250 tys. żołnierzy, w tym ok. 10 tys. oficerów zawodowych i rezerwy. Tworzyli polską inteligencję – lekarze, prawnicy, nauczyciele, literaci, inżynierowie, politycy… Umieszczani byli w obozach w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie. W marcu 1940 r. Sowieci rozpoczęli przygotowania do likwidacji obozów. Rozstrzelano co najmniej 21 768 polskich obywateli.
Ważny komunikat
Rodzice, nauczyciele, uczniowie
Zmieniły się przepisy dotyczące kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określone zostały zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
Wiosna 2020 - wiersz naszej uczennicy
"Wiosna 2020"
Przyszła już wiosna piękna i radosna,
lecz koronawirus wszystko nam rozpostarł.
Smucą się dorośli, smucą się też dzieci,
gdy na dwór wyjść nie można, a słońce tak pięknie świeci.
Smuci się też babcia, smuci się też dziadek,
bo wnusiu nie może przyjść do nich na obiadek.
Do parku na spacerek też wyjść nie można
Skarpetowy konkurs
2W marcu Uczniowie SP 4 solidaryzując się z osobami z zespołem Downa wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa znanego również pod nazwą Dzień Kolorowej Skarpetki.
Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bratek" w Barlinku.
A to pomysły, CO MOŻNA ZROBIĆ ZE SKARPETKI?
Ogłoszenie
W związku z zawieszaniem zajęć dydaktyczno- wychowawczych
okres rekrutacji uczniów do klas pierwszych zostaje wydłużony do
3 kwietnia 2020
Podania można przesyłać mailem na adres: sp4barlinek@gmail.com lub
pocztą tradycyjną na adres szkoły.
Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!
Apel do rodziców
Czas od 16 do 25 marca to nie są ferie. Dzieci nie chodzą do szkoły, ale to czas kwarantanny.
Proszę nie pozwólcie Waszym dzieciom:
-
Przebywać w miejscach zatłoczonych
-
Spotykać się z rówieśnikami
-
Spędzać czas na podwórku, placu zabaw
-
Ograniczcie spotkania Waszych dzieci z osobami starszymi
-
Ważny komunikat
Szanowni Państwo,
w okresie zawieszenia zajęć szkolnych nauczyciele będą kontaktować się z Państwa dziećmi przez dziennik elektroniczny Librus.
Osoby, które nie posiadają hasła proszone są o kontakt z wychowawcami celem uzyskania dostępu do dziennika Librus.
W okresie zawieszenia zajęć dzieci powinny przebywać w domu. Nie powinny spotykać się z rówieśnikami. Proszę omijać miejsca publiczne.
PILNA INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
Szanowni Państwo!
Pragnę Państwa poinformować, że zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnione w dniach 12 i 13 marca zajęcia opiekuńcze, które sprawować będą nauczyciele. Jeżeli dzień jutrzejszy dostarczy mi więcej informacji będę Państwa o nich na bieżąco informowała na stronie internetowej szkoły i za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Rekrutacja do klasy pierwszej
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Henryka Sienkiewicza informuje,
że w terminie 09 – 27 marca 2020 r.
zostanie przeprowadzone postepowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej
na rok szkolny 2020/2021.
Wnioski o przyjęcie można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W dniu 28.02.2020 r. w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyły się miejsko – gminne
eliminacje do tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
W eliminacjach wzięło udział25 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy.
Jury w składzie:
Brygida Liśkiewicz – przewodnicząca
Śladami legend Romany Kaszczyc…
16Kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez nasze miasto była inspiracją do stworzenia inscenizacji, która opierając się na najdawniejszych podaniach lokalnych stworzyła obraz najstarszej historii Barlinka. Tej mrocznej, burzliwej, z gusłami i czarownicami w tle. Autorka scenariusza - Pani Beata Malinowska – we współpracy z Panią Dorotą Kossowską-Sobór - umiejętnie powiązała wątki zaczerpnięte z legend Romany Kaszczyc i pokazała niełatwe początki naszego miasteczka. Mieliśmy okazję poznać rycerza Toyte, gęsiarkę oraz innych mieszkańców grodu, którzy mieli swoje słabości, czasem egoizm, beztroska i wiara w przesądy przysłaniały odruchy serca czy racjonalne potrzeby i zagrożenia miasta. Wzloty i upadki odnotowane w zapiskach o Berlinchen, Neue Berlin czy w końcu Barlinku znalazły odbicie w inscenizacji. Pokazano, że choć "Człowiek jest dobry, mądry, spokojny, ufny w swój rozum..."
Lekturki spod chmurki
12Klasa 1a zrealizowała II moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Wspólnie poznawaliśmy przygody wesołego kota-Cukierka, bohatera książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po przeczytaniu lektury przystąpiliśmy do wykonywania kolejnych zadań:1. Wypełniliśmy „Lekturniki” jako podstawowe zadania. Każdy z nas narysował ulubioną przygodę Cukierka.2. Przeprowadziliśmy klasową zbiórkę karmy oraz innych rzeczy dla zwierząt – koce, zabawki. Wszystkie produkty przekazaliśmy Paniom z OTOZ Animals z Barlinka, które opowiedziały nam o swojej pracy. Bardzo chętnie przynosiliśmy wiele produktów, chcąc pomóc zwierzętom.3. Wykonaliśmy w grupach plakaty promujące i zachęcające do czytania książki.4. Podsumowaniem naszej pracy z lekturą było zrobienie legowisk dla naszych zwierzaczków-maskotek. Ta praca sprawiła nam wiele radości. Każdy starał się zrobić wygodne, ł
"1% dla naszej "
Szanowni Państwo!
W imieniu uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska, które jest organizatorem akcji „1% dla naszej szkoły” oraz życzliwości ze strony Państwa, ludzi dobrej woli, którym los szkół nie jest obojętny, możliwe jest pozyskanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania naszej placówki.
Dzwonki
Niedziela 27.04.2025Galeria zdjęć
brak danych