• WITAMY NA NASZEJ STRONIE
      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
        na tej stronie będziecie mogli zapoznać się z aktualnościami z życia naszej szkoły a także znaleźć potrzebne informacje. Zapraszamy!
        • Maraton Pisania Listów
          • Maraton Pisania Listów

            W tym roku szkolnym drugi raz z rzędu zgłosiłam naszą szkołę do akcji organizowanej przez organizację Amnesty International- Maraton Pisania Listów.

            Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 11 osób z kilku kontynentów. Dwie z tych osób już nie żyją. Ich rodziny proszą o pomoc w ukaraniu zabójców. Pozostałe 9 osób żyje ale mają wielkie problemy, są więzieni, bici, maltretowani.

        • SPOTKANIE Z KULTURĄ przez duże K
          • SPOTKANIE Z KULTURĄ przez duże K

            12 grudnia br. wczesnym rankiem grupa uczniów z klas VI, VII i VIII wybrała się wraz z nauczycielami do stolicy Wielkopolski- Poznania. Celem naszej wyprawy było obejrzenie musicalu pt. ,,Skrzypek na dachu” w Teatrze Wielkim.

            Podczas spektaklu aktorzy przenieśli nas w inny świat, którego bohaterem był biedny mleczarz Tewje. Akcja rozgrywała się w dawnym Imperium Rosyjskim. Przez ponad dwie godziny oglądaliśmy inny, odległy czas, poznaliśmy codzienne kłopoty mieszkańców wsi Anatewka. W sztuce mieliśmy wszystkie barwy życia: radość, smutek, zadumę, humor. Całość musicalu uzupełniła nostalgiczna gra tytułowego skrzypka. Przedstawienie godne obejrzenia !

        • Mikołajki w mistrzowskim stylu...
          • Mikołajki w mistrzowskim stylu...

            Zazwyczaj 6-go grudnia do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj, lecz tego wyjątkowego dnia odwiedził naszą SP-4 inny gość... IV krotny Mistrz Świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik spotkał się z naszymi uczniami. Dzieci i młodzież z klas: 1 b, 6 a oraz 7 b miały okazję zadać wcześniej przygotowane pytania oraz zrobić sobie zdjęcie z popularnym żużlowcem. Podczas przerwy uczniowie pozostałych klas mogli poprosić o autograf lub zdjęcie z Mistrzem. Zwycięzcy konkursu na najciekawszy wywiad wcielili się w rolę reporterów i zadawali dociekliwe pytania, a byli to:

        • Andrzejki 2023
          • Andrzejki 2023

            30 listopada klasa 8a oraz nasze dwie koleżanki z klasy 8b zorganizowały dzień z wróżbą andrzejkową. Okazało się, że ta stara tradycja nadal cieszy się ogromną popularnością. Na każdej przerwie naszą salę wypełniały tłumy uczniów, którzy chcieli poznać swoją przyszłość. Wróżby takie jak: drzewko szczęścia, lanie wosku, zawody, imiona czy też wróżba z obrączką przysporzyły wielu emocji i radosnych chwil podczas przerw lekcyjnych. Ciekawi swoich losów byli również nauczyciele, którzy rozbawieni, śmiało podchodzili do wróżbitów. To był naprawdę magiczny dzień w życiu naszej szkoły.

        • Aktywny wypoczynek na lodowisku i …
          • Aktywny wypoczynek na lodowisku i …

            30 listopada br. klasy IV a i V b z wychowawczyniami (Dorota Kowalska, Anna Mariańska) i p. Danutą Zajączkowską udały się do Gorzowa Wlkp. Od rana towarzyszyła nam śnieżna aura i piękne widoki. Pierwszym punktem naszej wyprawy było lodowisko Słowianka. Na lodzie mogliśmy oglądać popisy i wymyślne figury na lodzie wytrawnych łyżwiarzy oraz tych, którzy uparcie stawiali pierwsze kroki na lodowej, śliskiej tafli. I się nie poddawali !

        • PROJEKT  ,,BohaterOn” w SP4
          • PROJEKT  ,,BohaterOn” w SP4

            W tym roku szkolnym już kolejny raz zgłosiłam nasza szkołę do projektu BohaterOn. Bierzemy udział w tym projekcie od 2016 r. ( gimnazjum), a od 2020 r. szkoła podstawowa.

            BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się

        • "Pasowanie na Świetlika"
          • "Pasowanie na Świetlika"

            15 listopada w naszej szkole odbyło się „Pasowanie na Świetlika”, podczas którego uczniowie klas pierwszych stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej świetlicy. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko integrowanie najmłodszych uczniów z resztą społeczności szkolnej, ale także zachęcanie ich do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach po lekcjach.
            Cała ceremonia rozpoczęła się od przywitania uczniów klas pierwszych oraz komisji składającej się z Pani Dyrektor Elżbiety Trautman, Pani V-ce Dyrektor Elżbiety Kusej oraz Pani pedagog Beaty Sokołowskiej.
            W trakcie uroczystości uczniowie musieli przejść test gotowości świetlicowej, który polegał na wykazaniu się znajomością regulaminu świetlicowego, wygimnastykowaniem języka podczas wypowiadani trudnych słów oraz zaprezentowaniu wiedzy ogólnej w różnego rodzaju zagadkach.
            Po serii zabaw Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, po

        • ŻYWA LEKCJA HISTORII - „105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”
          • ŻYWA LEKCJA HISTORII - „105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

            13. listopada br. w słoneczny poranek, naszą szkołę kolejny raz odwiedzili rycerze z Bractwa Historycznego KERIN. Z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę klasy 5 i 6 wzięły udział w niezwykłej lekcji historii. Rycerze z bractwa przedstawiali odrodzenie naszego kraju, opowiadali o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku ciągnącej się od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego, zniknęliśmy z wszelkich map, po to, aby po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku
            polskim. Zajrzeliśmy do Konstytucji 3 Maja, byliśmy świadkami powstania kościuszkowskiego (przypomnieliśmy sobie Wojciecha Bartosa), a także zobaczyliśmy wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do bitwy warszawskiej. Prowadzący przypomnieli takie fakty z naszej historii, jak udział polskich legionistów w walkach u boku Napol

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

            105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość. Tego dnia uwolniony z twierdzy magdeburskiej Józef Piłsudski przejął z rąk Rady Regencyjnej władzę wojskową, po trzech dniach władzę cywilną, by wreszcie „jako Wódz Naczelny Armii Polskiej […] notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym” powrót „Polskiej Rzeczypospolitej Odrodzonej i Niepodległej” na mapę świata. Po 123 latach Polska stawała się suwerennym państwem, odzyskując podmiotowość na arenie międzynarodowej.

        • KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM  I NIEMIECKIM ZA NAMI
          • KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM ZA NAMI

            W czwartek, 26 października 2023r., do rywalizacji w ramach Szkolnego Konkursu
            Recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim, stanęła spora grupa uzdolnionych językowo oraz
            artystycznie uczniów z klas 4-6. Wyłonienie laureatów nie należało do prostych zadań, ponieważ
            wszyscy recytowali z ogromnym zaangażowaniem i talentem. Ostatecznie decyzją jury 1 miejsce
            zajęła Irmina Czarnomska z klasy 4a, która w brawurowy sposób zaprezentowała wiersz pt. „ Mother
            doesn’t want a dog”. 2 miejsce stało się udziałem Cecylii Mickiewicz z klasy 4c, natomiast na 3
            miejscu uplasowały się ex aequo Oliwia Mostowicz z klasy 4b oraz Olga Mrowińska z klasy 5c.
            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast na wszystkich
            uczestników konkursu czekały słodkie niespodzianki.
            Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i życzymy
            dalszych sukcesów oraz nieg

        • Październik - miesiąc ochrony przyrody
          • Październik - miesiąc ochrony przyrody

            Minął październik - miesiąc, w którym działo się bardzo dużo w zakresie zadań, działań przyrodniczych. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach, przygotowywali wystawy, brali udział w podchodach z zadaniami przyrodniczymi oraz obchodzili święto drzewa. A ten dzień był szczególny, ponieważ zajęcia odbywały się na terenie ogrodu dendrologicznego w Przelewicach. Podzieleni na grupy uczniowie mieli wiele zadań, które odkrywały tajniki tego niezwykle ciekawego i coraz piękniejszego miejsca (cały efekt będzie widoczny wiosną). Na zakończenie grupy rozwiązywały krzyżówki, a te nie były łatwe, jednak wszyscy poradzili sobie z odgadnięciem hasła, co świadczyło o zaangażowaniu uczestników zajęć. Podsumowaniem miesiąca przyrodniczego były podchody z zadaniami, z zakresu przyrody, które uczniowie odkrywali na trasie, co nie było łatwe, gdyż ich treść została ukryta pod mchem, kamieni

        • Wycieczka do stadniny koni
          • Wycieczka do stadniny koni

            27 września 2023 r. uczniowie klas 2 b i 2 c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni "Robin" w Chwalęcicach. Był to nie tylko edukacyjny wyjazd, ale również integrujący dzieci poprzez wspólną zabawę.
            Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać, karmić oraz utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpiła przejażdżka pod okiem instruktorek. Po niesamowitych wrażeniach jeździeckich odbyły się zabawy i gry. Na zakończenie wspólnego pobytu każdy zjadł upieczoną kiełbaskę nad ogniskiem.
            Wycieczka była udana, dostarczyła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

        • ,,CO WIEM O JEŃCACH WOLDENBERGU’’? – WARSZTATY HISTORYCZNE W DZIEDZICACH
          • ,,CO WIEM O JEŃCACH WOLDENBERGU’’? – WARSZTATY HISTORYCZNE W DZIEDZICACH

            Warsztaty historyczne dotyczące życia jeńców Oflagu II C Woldenberg ( dzisiaj Dobiegniew) odbywają się od 2012 roku. Uczestników od samego początku gości Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic.
            Tegoroczne warsztaty odbyły się w sobotę, 21 października br., a wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 opiekun Jolanta Hinc, Szkoła Podstawowa nr 4 opiekun Anna Mariańska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mostkowie opiekun Marzena Olszewska oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Radosna” opiekun Agnieszka Kowalska.
            Celem spotkania było poznanie losów jeńców, a w szczególności tych, którzy trafili do Dziedzic po ewakuacji obozu w 1945 r.
            Na początku uczniowie przedstawili krótkie scenki historyczne o znanych jeńcach, których osadzono w Oflagu II C Woldenberg, a następnie mieli do rozwiązania 7 zadań :
            - podać informacje po rozszyfrowaniu kodu QR,
            -odgadnąć hasło uk

        • Niepełnoletni też głosowali w wyborach!
          • Niepełnoletni też głosowali w wyborach!

            W ramach projektu “Młodzi głosują 2023” uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Barlinku mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Na kogo zagłosowali?

            10 października w niemal 600 szkołach z całej Polski młodzież zagłosowała na komitety, które startują w powszechnych wyborach parlamentarnych. Oznacza to, że niemal 200 000 uczennic i uczniów miało okazję stanąć przed podobną decyzją jak dorośli wyborcy i dać znać o swoich poglądach.

        • Wycieczka o zapachu piernika...
          • Wycieczka o zapachu piernika...

            Wczesnym rankiem, w piątek, 6-go października wesoły autokar z uczniami klas 6a, 7a, 7b, 7d i 8a wyruszył w stronę Torunia. Celem wycieczki było zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym rodzinnego miasta pewnego znanego astronoma… Naszą wycieczkę po Toruniu rozpoczęliśmy od Rynku Staromiejskiego z dwoma sławnymi obiektami – fontanną z żabkami oraz pomnikiem samego Mikołaja Kopernika. Następnie skierowaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika, gdzie prawdziwy mistrz piernikarski przybliżył nam proces powstawania tego popularnego ciastka, a każdy z uczniów mógł uczestniczyć w jego wyrobie. Korzenne zapachy długo jeszcze towarzyszyły nam w drodze do Krzywej Wieży oraz Ogrodu Zoobotanicznego. W ogrodzie zobaczyliśmy m.in. pandę rudą, rysia, niedźwiadka (choć on wcale nie chciał widzieć nas, bo akurat wtedy uciął sobie drzemkę). Odwiedziliśmy również lamy, anakondy i wszędobylskie kozy oraz owce,

        • Światowy Dzień Zwierząt 2023
          • Światowy Dzień Zwierząt 2023

            4.10.2023 obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Wystawa została zorganizowana w sali biologiczno – geograficznej , która tego dnia była bardzo chętnie odwiedzana przez tłumy uczniów. Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania, ale nasi uczniowi przynieśli swoich podopiecznych, a w śród nich: chomiki, świnki morskie, żółw, gekon orzęsiony, królik i wąż zbożowy. Cieszymy się, że był to dzień pełen radości, ale także ciekawie spędzonego czasu podczas przerw, gdzie nikt się nie nudził.
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

        • Wycieczka do Sandomierza, Kazimierza n/Wisłą i…
          • Wycieczka do Sandomierza, Kazimierza n/Wisłą i…

            Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu MEiN "Poznaj Polskę"

            29 września br. o godzinie 5 zaspani ale pełni sił i z dobrymi humorami zameldowaliśmy się w autokarze, aby udać się w długą podróż.

            Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do niesamowitego Kazimierza Dolnego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zwiedziliśmy miasteczko z panią przewodnik -Rynek z kamieniczkami, Kościół Farny, zamek, basztę, Górę Trzech Krzyży oraz Muzeum Nadwiślańskie. Interesujący był spacer w wąwozie korzeniowym, który dawniej pełnił funkcję drogi.

    • Partnerzy

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku
      • Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic
      • Gmina Barlinek
    • Librus Synergia
    • Dzwonki

      Wtorek 07.05.2024
    • Biuletyn informacji publicznej
      • NASZE FILMY

      • PROJEKTY

      •  

      • Telefony zaufania

    • Galeria zdjęć

        brak danych