„Noc w szkole”
Tak to prawda, kiedy coś się kończy najbardziej to doceniamy. Klasa 8a już niedługo kończy edukację w naszej szkole. Z tego tez względu uczniowie postanowili sprawdzić, jak to jest, gdy milknie dzwonek.
W piątek 19 kwietnia byliśmy w szkole do północy, aby spędzić w niej czas inaczej niż zwykle. Oglądaliśmy filmy, graliśmy, zjedliśmy przepyszną pizzę, odpoczywaliśmy leżąc sobie na materacach, pod ciepłymi kocykami.
Klasa V b z wizytą na spektaklu Iskry Niepodległej
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Zobaczyliśmy historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znaleźliśmy bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
81.rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
"Chronić pamięć i kształtować przyszłość" to misja Muzeum POLIN, którą realizuje poprzez obszerny program edukacyjny.
Jednym z programów jest ,,Akcja Żonkile”, która jest wspierana przez duże grono znanych osób:
Jacek Braciak
Martyna Byczkowska
Bogumiła Siedlecka-Goślicka
Tomasz Włosok
Warsztaty wiosenne - Wielkanoc 2024
Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana przerwa świąteczna. Z tej okazji, jak co roku uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali warsztaty oraz kiermasz ciast. Bardzo różnorodne stoiska pozwalały na to, aby każdy mógł tworzyć ozdobę taką, która jego zdaniem będzie najbardziej wykorzystywana podczas świąt. Zaraz po dzwonku na przerwę - uczniowie przybiegali, aby móc spędzić czas w świątecznej atmosferze. Jak zwykle nie zawiedli rodzice i dziadkowie - smak przepysznych ciast - przyciągał tłumy łasuchów.
Zapraszamy do galerii
Wielkanocne przygotowania w świetlicy.
W dniu 21 marca 2024 roku w świetlicy szkolnej zrobiło się naprawdę tłoczno za sprawą dwóch wydarzeń, które umiliły nam pierwszy dzień wiosny.
Od samego rana świetlica została przekształcona w kolorowy i radosny targ. Na stoiskach można było znaleźć szeroki wybór produktów tematycznych, od ręcznie robionych ozdób świątecznych, kartek wielkanocnych po świąteczne babeczki. Rękodzieła prezentowane na kiermaszu imponowały zarówno jakością, jak i pomysłowością. Wiele z eksponatów było efektem długotrwałej pracy i zaangażowania, co dodawało im dodatkowej wartości.
Światowy Dzień Wody
22.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W naszej szkole był to również dzień szczególny. Na korytarzu uczniowie z Koła LOP przygotowali zestawy doświadczeń związanych z wodą. Wiele osób rozwiązywało zadania, gdzie należało dopasować zwierzęta wodne do zamieszkiwanego zbiornika oraz drugie zadanie dotyczyło związków frazeologicznych związanych z wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka szkolna mówiąca o tym, że woda występuje na każdym przedmiocie oraz wystawa prac uczniów - „Wpływ picia wody na organizm” i „Jak oszczędzać wodę”.Zachęcamy do galerii zdjęć.
Powitanie wiosny w eleganckim stylu
W ostatni czwartek, tj. 21 marca przywitaliśmy wiosnę w iście eleganckim stylu! Nasze wiosenne modelki i modele zaprezentowali w rytm największych hitów kolekcję wiosna/lato 2024 na specjalnie przygotowanym wybiegu. Ponadto tego dnia nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością przynosząc swoje książki i przybory w niecodzienny sposób - w garnku, rozwieszone na suszarce, w zabawkowym aucie lub na rowerze - zobaczcie sami jak to wyglądało! Śmiechom nie było końca
Wizyta w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie
Dnia 15 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Szczecina. Jednak głównym punktem naszego programu były zajęcia w pracowniach Morskiego Centrum Nauki. Podzieleni na trzy grupy, wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych, w pracowni LEGO oraz zajęciach manualnych w modelarni. Następnie zwiedziliśmy wystawy na terenie centrum, które jest bardzo ciekawe i nowoczesne - co widać już z zewnątrz budynku przypominającego statek. Kolejnym punktem programu był film "Za duży na bajki 2"., który rozśmieszył i wzruszył nas do łez. Oczywiście po tych atrakcjach nie zabrakło czasu na posiłek i na lody.
Konkurs recytatorski.
Uczennica klasy 3a, Nadia Kuleta, 27 lutego 2024 wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Myśliborzu.
27 najlepszych uczniów z całego powiatu z klas I – VIII recytowało wiersze i fragmenty prozy.
Choć nasza Nadia nie zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, jej recytacja dwóch wierszy została bardzo pięknie przyjęta.
Ciekawa Godzina Wychowawcza w VB
Na godzinie wychowawczej w klasie Vb uczniowie pochwalili się swoimi zainteresowaniami . A jest ich dużo!
Agatka – gra w kosza
Majka- skacze na skakance
Kuba – zajmuje się numizmatyką (zbiera pieniądze) , lubi projektować i grać na gitarze
Rozalka gra pięknie na pianinie
Tosia lubi czytać książki
Konkurs wiedzy o Barlinku
Corocznie na przełomie stycznia i lutego organizujemy „Konkurs wiedzy o Barlinku”. W końcu to miasto, gdzie większość z nas mieszka. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny z klas czwartych. Zmagania konkursowe przebiegały dwuetapowo, ale w końcu zwycięzcami zostali uczniowie z klasy IV b: Inga Skowron, Oliwia Mostowicz, Igor Kowalewski
32 Finał WOŚP z SP 4
Już tradycyjnie wzięliśmy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji, mimo chłodu i ostatniego dnia ferii włączyli się uczniowie oraz nauczyciele SP 4. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zebrali 4682 zł. Wszystkim kwestującym i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!
UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY na UROCZYSTOŚCIACH W DZIEDZICACH
W sobotę 27 stycznia br. nasi uczniowie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających wyzwolenie jeńców wojennych z Oflagu II C Woldenbrg. Te dramatyczne wydarzenia miały miejsce 30 stycznia 1945 r. w Dziedzicach. W skład zespołu naszej szkoły weszli uczniowie : Oliwia Kłapsia i Filip Smutek( 8 a), Juliusz Kupczak i Igor Wiśniak ( 6 a) oraz Oktawiusz Kupczak ( 4 c). Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny : Filip odczytał przejmujący tekst Stefana Flukowskiego ( polski pisarz i poeta) pt.,, Tragedia pierwszego dnia wolności’’, a pozostali uczniowie przedstawili rozmowę miedzy trzema jeńcami Woldenbergu: Marianem Brandysem (polski prozaik, reportażysta) , Kazimierzem Rudzkim (polski aktor, reżyser) i Witoldem Starkiewiczem (lekarz okulista, naukowiec i nauczyciel akademicki).
Profilaktyka wczesnoszkolna - Program Cukierkowy
Program Wczesnej Profilaktyki „Cukierki” w edycji 2023/2024 za nami. W programie uczestniczyli tradycyjnie uczniowie klas trzecich. Istota zajęć polegała na odczytaniu odcinków książeczki p. Agnieszki Grzelak o uczniach pewnej szkoły…. Omawiając kolejne przygody bajkowych postaci odnosiliśmy się do sytuacji z naszego życia codziennego. Szczególnie wskazywaliśmy na niebezpieczeństwa jakie mogą się pojawić w wieku dorastania. Co zrobić, by ich uniknąć, gdzie szukać pomocy, jak zdrowo i aktywnie się rozwijać ? Staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć na te i inne pytania. W trakcie spotkań uczniowie stworzyli własną profilaktyczną książeczkę, na bazie tekstów autorki i własnych ilustracji. Program zrealizowano w listopadzie i grudniu pierwszego semestru. Najciekawsze i starannie wykonane prace wyróżniono oraz nagrodzono drobnym upominkiem.
Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Mój ekologiczny pojazd”
W listopadzie uczniowie z klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Mój ekologiczny pojazd” organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Piątka dla Natury”.
Zadaniem dzieci było narysowanie, zbudowanie z klocków lub stworzenie z kartonu wymarzonych ekologicznych pojazdów. W wykonanie prac dzieci włożyły mnóstwo wysiłku, dzięki czemu powstały projekty, które zapewniły im zwycięstwo w konkursie.
Warsztaty i kiermasz świąteczny 2023
Co roku o tej porze organizujemy kiermasz, połączony z warsztatami. Tak też było 13 grudnia tego roku. Bogata oferta stoisk warsztatowych, pyszne domowe ciasta i wspaniałe pierogi to wizytówka tej uroczystości. Naszymi gośćmi były całe rodziny; tzn. dzieci, rodzice i oczywiście dziadkowie. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywane były stroiki świąteczne, trójwymiarowe choinki, lampiony, łańcuchy, ozdoby z papieru, zdobione pierniki. Bardzo dziękujemy Paniom Marlenie Tylka, Annie Sobczak za poprowadzenie warsztatów. Dziękujemy Wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom za upieczone ciasta i lepione ręcznie pierogi.
List do Świętego Mikołaja w języku angielskim
Bardzo cieszymy się, że tegoroczny konkurs zyskał tak duże powodzenie wśród uczniów klas 4-8. Skrzynka Mikołaja dosłownie pękała w szwach, a elfy mają jeszcze brokat na rękach po przeczytaniu ponad 60 listów..
Mamy zaszyt ogłosić, że tegoroczną edycję wśrod uczniów klas 7-8 wygrywają:
Marta Sulikowska z klasy 7a
Hania Kotowska z klasy 8b
wyróżnienia otrzymają:
Laura Makowska i Agata Kula z klasy 7b
Mikołajkowe Koło LOP
5 grudnia zajęcia Koła LOP przebiegały pod hasłem doświadczeń, które wywołały dużo emocji. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w doświadczeniach takich jak: tornado w butelce, praca płuc, badanie wpływu gęstości wody na unoszące się przedmioty. Mikołajki w takiej formie sprawiły, że doświadczyliśmy również iż prezentem może być nauka poprzez zabawę.
Dzwonki
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danych