• Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT
          • Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

          •  

            Dnia 27maja 2022 r. roku w Barlineckim Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki kolejnej edycji Dyktanda Barlineckiego.

            Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w trójce najlepszych. Są nimi:

            Jakub Magdziarz z kl.7c

             Gracjan Kozakiewicz z kl.7c

             Jan Kopaszewski z kl.7c

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach ortograficznych.

            A oto treść tegorocznego dyktanda:        

            „Urodzinowy prezent”

            Na ostatnie urodziny dostałem niesamowity prezent. To była największa i najlepsza niespodzianka, jaka mogła mi się tego dnia przytrafić. Co prawda już dawno marzyłem o cyfrowym aparacie fotograficznym, ale nie sądziłem, że kiedyś moje marzenia się ziszczą. Kiedy więc rodzice wręczyli mi średniej wielkości pudło owinięte w bury papier z jaskrawo różową wstążką, pomyślałem, że to pewnie kolejna bluza z kapturem albo model do składania, albo gra planszowa z ulubionej serii „Kapitan Nauka”. Nie chcąc im jednak sprawić frasunku, odpakowywałem paczkę z niemałym entuzjazmem. W momencie, kiedy moim oczom ukazało się wielokolorowe opakowanie, znieruchomiałem. Zaraz rzuciłem się mamie na szyję i uścisnąłem dłoń tacie. Niedługo potem wyszedłem z tatą przed blok, żeby wypróbować to cudo współczesnej techniki. Udało mi się wychwycić w kadrze gżegżółki pijące wodę z kałuży, potem hożego psa sąsiada o wyjątkowo długiej szyi i koleżankę z klatki obok, mocującą się z beżowym, rozłożystym parasolem, bo właśnie zaczynało prószyć. Płatki śniegu z deszczem spływały stróżkami po lustrzance. Ostatni dzień jesieni okazał się wyjątkowo dżdżysty, chłodny i nieprzyjazny przyszłym mistrzom fotografii. Szkoda, bo mogłem jeszcze długo fotografować. Nieraz przejrzeliśmy album ze zdjęciami, które zrobiłem. Tata polecił mi książkę zatytułowaną ”Głębia ostrości”. Pomału dowiedziałem się wszystkiego o kadrowaniu i innych ważnych zagadnieniach. Na początek wystarczy. Niebawem zapiszę się jeszcze na kurs fotografii przy ulicy Jana Chryzostoma Paska. Od małego marzyłem o wyprawie w góry. Najpiękniejsze są Tatry. Nie ma nic cudowniejszego niż plener fotograficzny w Dolinie Pięciu Stawów. Polskich, Morskim Oku czy Dolinie Kościeliska. W dalekiej przyszłości planuję zostać profesjonalnym fotografikiem.

            Regina Bęben

        • Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Czwórboju L.A. Chłopców.
          • Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Czwórboju L.A. Chłopców.

          • 27 maja 2022 r. również w Złocieńcu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Czwórboju L.A. Chłopców. Wzorem dziewczyn również chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, powalczyli najlepiej jak potrafili lecz konkurencja była również ambitna. Po zsumowaniu wszystkich wyników chłopcy zajęli bardzo dobre- dziewiąte miejsce a przypomnę przyjechały ekipy które są mistrzami  powiatów z całego województwa. Reprezentowali nas: Marcel Szczepaniak, Michał Pietrzak, Filip Smutek, Tomasz Sobieraj, Krystian Sówka,  Bartosz Swiderski, Patryk Wiśniak a opiekunem zespołu był Piotr Dzięcioł. GRATULACJE !!!

        • Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Czwórboju L.A. Dziewcząt.
          • Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Czwórboju L.A. Dziewcząt.

          • 26 maja 2022 r  Mamy to !!! BRAWO !!! PIERWSZE MIEJSCE !!!  W ramach Igrzysk Dzieci w Złocieńcu odbył się Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Czwórboju L.A. Dziewcząt. Przyjechały najlepsze dryżyny z powiatów całego województwa i nasza ekipa po zaciętej rywalizacji zajęła I miejsce !!!. Reprzentowały nas: Weronika Chorążyczewska, Gabriela Filary, Zuzanna Furmańska, Urszula Poździk, Ada Stradomska, Tola Stradomska. Opiekunem zespołu był Piotr Dzięcioł.

        • ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI
          • ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

          • Jak co roku 15 maja obchodziliśmy niezapominajkowe święto, które w naszej szkole miało miejsce 17.05.Tego dnia  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dopisała nam pogoda, więc impreza odbyła się na boisku szkolnym. Na początku  można było kupić piękne, kolorowe kwiaty balkonowe i tarasowe, potem uczniowie starszych klas malowali  niezapominajkowe buzie swoim młodszym kolegom, chętni mogli wykonać niezapominajkowe kartki, czy też uczestniczyć w pokazie baniek i doświadczeń. Po drugiej lekcji, po dwóch latach przerwy- pojawiły się bardzo oczekiwane przez wszystkich- ptysiowe łabędzie z niebieskim kremem, które specjalnie dla naszej szkoły od lat pieką Państwo Sawiccy w swojej cukierni. Po południu również po dwuletniej przerwie wyruszyliśmy na rajd wokół naszego jeziora z przerwą na lody i frytki.  Wszyscy wrócili zadowoleni, ale trochę zmęczeni. Następnego dnia odbyły się warsztaty artystyczne Dla Ciebie Mamo, które poprowadziła pani Krystyna Szkodzińska.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby niezapominajkowy dzień był pełen radości i zabawy.

            M.Kozar - Koło LOP, A. Zwolińska - Koło Chemiczne, Zespół Edukacji Regionalnej

        • Żywa lekcja historii …
          • Żywa lekcja historii …

          • 19. maja br. odwiedzili naszą szkołę Panowie z Bractwa Rycerskiego „KERIN”. Jak to ma miejsce od kilku już lat, tego dnia  uczniowie przeniesieni zostali w odległe czasy, by w ramach żywej lekcji historii poznać dawne dzieje naszej Ojczyzny.

            Okazją do spotkania był niedawno obchodzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej ( święto obchodzone od 2004 r.). Aby poszerzyć informacje o polskich symbolach  narodowych  postanowiłam zaprosić bractwo do naszej szkoły. Panowie przeprowadzili  lekcję zatytułowaną „ Orzeł Biały na przestrzeni dziejów Polski”. Zaprezentowano legendę o Lechu, Czechu i Rusie, wizerunki orłów Bolesława Chrobrego, Przemysława II, Władysława Jagiełły, Jana III Sobieskiego, orła powstańczego oraz wizerunki orłów od 1918 do dziś, a także broń i zbroje z poszczególnych epok historycznych. Żywe lekcje historii charakteryzują się tym, że prowadzący nie tylko opowiadają o wydarzeniach, ale też pokazują stroje, używane sprzęty, broń i przede wszystkim angażują dzieci. Są to lekcje interaktywne, współtworzone z uczestnikami .Podczas pokazu uczniowie czynnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Z  ich twarzy  nie znikał uśmiech. Przebieranie się w stroje rycerzy i suknie z różnych

          • Projekt ,,Żonkile 2022” w naszej szkole

          • W tym roku szkolnym motywem przewodnim akcji ,,Żonkile’’ było słowo  Miłość.

            Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowiliśmy  się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale