Dzień Patrona
W piątek, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Patrona. 171 lat temu, właśnie w maju, urodził się Henryk Sienkiewicz.
Apel poprowadził pan Sylwester Przelazły, który przywitał panią dyrektor Elżbietę Trautman, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Gośćmi specjalnymi byli: burmistrz Barlinka pan Dariusz Zieliński, dyrektor artystyczny chóru Halka pan Ireneusz Zagata oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Monika Pinda.
Janko Muzykant
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolnego konkursu muzycznego o tytuł ,,Janka Muzykanta 2017”. Lista laureatów konkursów artystycznych w zakładce Sukcesy uczniów.
Kolejny Bieg Sienkiewiczowski za nami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejny Bieg Sienkiewiczowski za nami.
Powitaliśmy wiosnę
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitaliśmy wiosnę.
DZIEŃ ZIEMI 2017- W STRONĘ NATURY
W tym roku dni ziemi obchodzone były w naszej szkole wyjątkowo barwnie i różnorodnie. W godzinach porannych świeciło słońce i mogliśmy rozpocząć happening na boisku. Piękna pogoda sprzyjała zabawom, konkursom na temat wiedzy przyrodniczej z zakresu roślin i zwierząt, najmłodsi malowali kredą Ziemię, pisali życzenia dla niej, sadzili cebulki roślin, brali u dział w loterii fantowej. Bardzo wymownym działaniem było również sadzenie drzew przy boisku szkolnym, które będzie miało swoją kontynuację. Uczniowie wraz z nauczycielami zbierali śmieci w przyszkolnym wąwozie. Pani Ewa z nadleśnictwa prowadziła zajęcia z zakresu tematyki przyrodniczej w oparciu o bardzo atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Osoby, które zdobyły najwięcej punktów otrzymały nagrody ufundowane przez nadleśnictwo Barlinek – za które serdecznie dziękujemy.
Tysiąc drzew na minutę
Pod hasłem ogólnopolskiej akcji lasów państwowych, odbyło się sadzenie dębów bezszypułkowych na Polanie Lecha w Barlinku. Deszczowa pogoda sprzyjała sadzonkom drzew, a z naszej strony nie zabrakło zapału do pracy, co widać na zdjęciach. Jak zwykle pracownicy nadleśnictwa: pani Ewa Bojarska i pan Kazimierz Szefler – udzielali nam cennych wskazówek podczas sadzenia, a potem przygotowali ognisko i kiełbaski. Tego dnia smakowały one szczególnie, ponieważ na dworze było bardzo zimno i deszczowo. Mimo takich warunków mamy ogromną satysfakcję, że ten fragment lasu – to efekt pracy naszego koła. Kontynuacją akcji będzie sadzenie drzew przy boisku szkolnym – z okazji DNIA ZIEMI.
Światowy Dzień Zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia 2017 – Depresja, porozmawiajmy o niej
To hasło ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia dla obchodów w roku 2017.
Podobnie jak w roku ubiegłym, naszym gościem i zarazem osobą, która przybliżyła ten bardzo trudny temat była pani doktor Katarzyna Bartnicka. Depresja jest chorobą, która może dotknąć każdego z nas. Jednak osoby szczególnie narażone to: młodzież nastoletnia, kobiety po urodzeniu dziecka i osoby po 60 roku życia, które przestały pracować zawodowo. Rodzaje depresji: łagodna, umiarkowana, głęboka. Ze względu na pochodzenie wyróżniamy depresję reaktywną – z jakiegoś powodu, np. utrata bliskiej osoby, długotrwały stres, niepowodzenia, odrzucenie, zmiana otoczenia i brak przyjaciół. Drugi rodzaj depresji to endogenna – ponad połowa depresji – nie wiadomo z jakiego powodu, lub człowiek rodzi się ze skłonnością do depresji. Niezwykle ważne w zap
Stop przemocy
Stop przemocy to cykl zajęć psychoedukacyjnych dla klas piątych, realizowanych corocznie w marcu. Na zajęciach omawiane są pojęcia złości, agresji i przemocy. Uczniowie analizują sytuacje związane z zachowaniem rówieśniczym, określają rodzaje i skutki długotrwałych niewłaściwych zachowań agresywnych. Szczegółowej analizie zostają poddane relacje klasowe / badanie socjometryczne/ oraz poczucie bezpieczeństwa uczniów w szkole/ankieta/. Ważnym elementem zajęć są warsztaty dla klas z trenerem/ psychologiem z Krakowskiej Pracowni Profilaktycznej Krokus w temacie bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy oraz uzależnienia od telefonu komórkowego. W bieżącym roku szkolnym podczas Otwartego Wtorku odbyło się również spotkanie dla rodziców z funkcjonariuszami policji pod hasłem Bezpieczeństwo w sieci.
Niezapomniana Noc Sów
Tak należy nazwać zajęcia, które odbyły się w piątak 31.04.2017. Dzięki nadleśnictwu Barlinek mogliśmy, podobnie jak tysiące polskich szkół uczestniczyć w Europejskiej Nocy Sów. Najpierw obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację na temat polskich sów, ich budowy, wyglądu, środowisk występowania, zwyczajów. Potem wraz z leśnikami – ruszyliśmy w teren. Było to dla nas wyjątkowe przeżycie, bo prowadzeni w zupełnej ciemności przez leśnika, a z zamiłowania ornitologa – pana Marcina Kaczmarka byliśmy w miejscu bytowania puszczyka. Został on zwabiony nagraniem odgłosu osobnika swojego gatunku. Dzięki temu sowa kilkakrotnie przeleciała nad naszymi głowami, a my znieruchomieliśmy z wrażenia . W nagrodę za wzorowe i bardzo ciche zachowanie członków koła LOP – leśnicy zaprosili nas na kiełbaski i ognisko, podczas ciepłej i pełnej gwiazd - Nocy Sów. Składamy serdeczne podziękowania nadleśnictwu B
Warsztaty wielkanocne w SP 4
To już tradycja naszej szkoły, ale pełna nowych pomysłów, kolorowych stoisk, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością.
Tegoroczne spotkanie przyciągnęło jak zwykle wielu gości, którymi byli: dyrekcja szkoły, rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Z największą przyjemnością gościliśmy panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przygotowały dla nas prawdziwą ucztę, gdzie królowały przetwory własnej produkcji, a nawet specjalnie na tę okazję upieczony chlebek. Jak zwykle swoimi pomysłami zachwycili nas państwo Buczkowie. Organizatorem kiermaszu był zespół edukacji regionalnej, działający w szkole od 15 lat. Każda z pań – członkiń zespołu przygotowała stoisko warsztatowe, gdzie cały czas kwitła pełna inspiracji twórczość dziecięca, ale nie tylko, ponieważ dorośli również znaleźli odrobinę wytchnienia – pomagając młodszym. Dużym powodzeniem cieszył się żurek wielkanocny i pyszne
KONKURS RECYTATORSKI OKR
W czwartek byliśmy w Myśliborzu, nasze uczennice wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie OKR.
Natalka Metryka z kl. IV c i Natalka Osmałek z kl. II , reprezentowały SP4 wśród najlepszych recytatorów w powiecie. Poziom recytacji był wysoki, a słuchanie utalentowanych, młodych osób, to ogromna przyjemność. Słowem mówionym zachwycał się burmistrz Myśliborza i gratulował uczniom, którzy wygłaszali fragmenty prozy oraz utwory poetyckie.
Misterium
"Chrystusowi był potrzebny Ogród Oliwny, Judasz, Kajfasz i Piłat... Szymon i Weronika... Krzyż...Upadek i Powstanie...Golgota...Śmierć i Grób – by mógł powiedzieć o swojej Miłości do każdego z nas, by dać nam nadzieję, która staje się pewnością, że jest ZMARTWYCHWSTANIE"
Chcąc wprowadzić nauczycieli i uczniów w atmosferę Świąt Wielkanocnych, grupa uczniów z klasy 5d i 5b, pod kierownictwem pani Beaty Malinowskiej i Marty Garnowskiej przygotowała Misterium Męki Pańskiej.
Sami piekliśmy chleb!
W piątek 17 marca pojechaliśmy do Domu Chlebowego w Marianowie. Na miejscu, dwie panie, opowiedziały o tym, co będziemy robić, czyli: palemki, drożdżówki, pierniczki, ciasteczka oraz chleb. Zaczęliśmy od ciasteczek. Jak się upiekły, zjedliśmy je ze smakiem. Po ulepieniu wszystkich smakołyków, zajęliśmy się palmami wielkanocnymi. Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Jedna udała się na wycieczkę pojazdem elektrycznym, druga robiła palemki, kolejna bawiła się na placu zabaw. Później dzieci się wymieniały.
Noc sów
Jedyna, niepowtarzalna, tajemnicza...
Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Ptaki Polskie już po raz szósty!
6. edycja wydarzenia odbędzie się 31marca–2 kwietnia 2017.
Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, po raz kolejny wspólnie poznamy świat sów – gatunki występujące w Polsce, metody badań i ochrony oraz rolę w kulturze. Co więcej, ruszymy w teren, gdzie spacerując i nasłuchując zbliżymy się do sów jeszcze bardziej. A wszystko to w porze, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna.
Nastawcie się na wspólne odkrywanie sowich tajemnic - mocy ich hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...
Lokalne wydarzenia prowadzone będą przez wolontariuszy, edukatorów – Przewodników Nocy Sów.
Żywa lekcja historii
24 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole 2 żywe lekcje historii przygotowane przez grupę artystyczną "Rekonstrukto". Uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w innych niż zwykle zajęciach, gdzie przebrani w rycerskie stroje prowadzący z pasją opowiadali o życiu i kulturze średniowiecza, o pojawieniu się rycerstwa w Europie, o powinnościach rycerza, o jego życiu i drodze, jaką pokonać musieli młodzi chłopcy, by zostać rycerzami.
Samorząd Uczniowski
Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
Rekolekcje 2017
W dniach 20-22 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Prowadził je redemptorysta ks. Antoni Hebda ze Szczecina.
Pierwszy raz rekolekcje odbyły się w nowym kościele.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dzwonki
Piątek 01.11.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych