• Warsztaty rozwijające umiejętność uczenia się w klasach IV

• Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Wydawnictwem OPERON realizując projekt edukacyjno–terapeutyczny „Kluby Ortografffiti”. W ramach tego projektu oprócz systematycznych, cotygodniowych zajęć korygujących funkcje poznawcze oraz wyrównujących umiejętności szkolne dla uczniów z trudnościami w uczeniu się, organizowane są w miesiącach październik – listopad warsztaty rozwijające umiejętność uczenia się dla wszystkich uczniów klas IV. W roku szkolnym 2021/2022 właśnie zakończyły się lekcje wychowawcze w klasach IV na ten temat.

Uczniowie klas IV mieli możliwość poznania swojego indywidualnego stylu uczenia się ułatwiającego dobór właściwych technik uczenia. Oglądali fragmenty filmu pt. „ Jak się uczyć?”. Otrzymali informacje dotyczące technik uczenia się, ćwiczenia koncentracji uwagi i pamięci.  Dyskutowali o warunkach, zasadach  skutecznego uczenia się, których spełnienie pozwoli na osiąganie sukcesów szkolnych. Zastanawiali się  nad  właściwym (higienicznym, zdrowym, rozsądnym) organizowaniem swojego czasu w ciągu doby.

Poniżej zamieszczono kolejne wskazówki związane z procesem uczenia się. Są to propozycje ćwiczeń autorek Programu Edukacyjno –Terapeutycznego ORTOGRAFFITI dla klas I-VIII Wydawnictwa OPERON: Małgorzaty Rożyńskiej i Izabeli Mańkowskiej.

3.4.Czy_chcesz_uczyc_sie_samodzielnie.pdf

3.5.Cwiczenia_oczu_przed_czytaniem.pdf