• AUTOBUSY

• Godziny dojazdu do szkoły:

800 - 815

Godziny odwozów dzieci:

1300 - we wszystkich kierunkach

1400 -  tylko w kierunku Lutówko

1500 - we wszystkich kierunkach

• GODZINY OTWARCIA
      ŚWIETLICY

730 - 1600

Niedziela 28.04.2024
      • WITAMY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ!
      • "Pasowanie na Świetlika"

• 21.11.2023 09:52
        • 15 listopada w naszej szkole odbyło się „Pasowanie na Świetlika”, podczas którego uczniowie klas pierwszych stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej świetlicy. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko integrowanie najmłodszych uczniów z resztą społeczności szkolnej, ale także zachęcanie ich do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach po lekcjach.

• Cała ceremonia rozpoczęła się od przywitania uczniów klas pierwszych oraz komisji składającej się z Pani Dyrektor Elżbiety Trautman, Pani V-ce Dyrektor Elżbiety Kusej oraz Pani pedagog Beaty Sokołowskiej.
          W trakcie uroczystości uczniowie musieli przejść test gotowości świetlicowej, który polegał na wykazaniu się znajomością regulaminu świetlicowego, wygimnastykowaniem języka podczas wypowiadani trudnych słów oraz zaprezentowaniu wiedzy ogólnej w różnego rodzaju zagadkach.
          Po serii zabaw Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, podkreślając znaczenie świetlicy jako miejsca, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i nawiązywać przyjaźnie.
          Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich zadań i akceptacji komisji przyszedł czas na pasowanie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i każde z nich zostało indywidualnie pasowane na świetlika poprzez dotknięcie zaczarowaną kredką. Następnie cała komisja przystąpiła do wręczania pamiątkowych przypinek oraz certyfikatów pasowania, które miały na celu uczynienie uczniów oficjalnymi członkami społeczności świetlicy.
          Ukoronowaniem ślubów było złożenie podpisu w postaci odcisku paluszka na tekście Roty.

Całe wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Dyrekcje oraz Panią pedagog, podczas którego wszyscy mogli podzielić się wrażeniami z pasowania i zacieśnić nowo nawiązane znajomości. "Pasowanie na Świetlika" to nie tylko uroczystość, ale także symbol początku fascynującej przygody w szkolnym życiu, pełnej nauki, zabawy i nowych przyjaźni.

Uczniom klas pierwszych gratulujemy właściwej postawy oraz przyjęcia do grona Radosnych Świetlików,
          a starszym kolegom i koleżankom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Wychowawcy Świetlicy