Lekturki spod chmurki
12Klasa 1a zrealizowała II moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Wspólnie poznawaliśmy przygody wesołego kota-Cukierka, bohatera książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po przeczytaniu lektury przystąpiliśmy do wykonywania kolejnych zadań:1. Wypełniliśmy „Lekturniki” jako podstawowe zadania. Każdy z nas narysował ulubioną przygodę Cukierka.2. Przeprowadziliśmy klasową zbiórkę karmy oraz innych rzeczy dla zwierząt – koce, zabawki. Wszystkie produkty przekazaliśmy Paniom z OTOZ Animals z Barlinka, które opowiedziały nam o swojej pracy. Bardzo chętnie przynosiliśmy wiele produktów, chcąc pomóc zwierzętom.3. Wykonaliśmy w grupach plakaty promujące i zachęcające do czytania książki.4. Podsumowaniem naszej pracy z lekturą było zrobienie legowisk dla naszych zwierzaczków-maskotek. Ta praca sprawiła nam wiele radości. Każdy starał się zrobić wygodne, ł
"1% dla naszej "
Szanowni Państwo!
W imieniu uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska, które jest organizatorem akcji „1% dla naszej szkoły” oraz życzliwości ze strony Państwa, ludzi dobrej woli, którym los szkół nie jest obojętny, możliwe jest pozyskanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania naszej placówki.
UCZNIOWIE Z ,,JEDYNKI’’ I ,,CZWÓRKI’’ NA ZIMOWISKU W MURZASICHLU ☺
41W dniach 08-14.02 2020 r. uczniowie z obu szkół podstawowych pod opieką opiekunów wyruszyli na zimowisko do pięknie położonej miejscowości Murzasichle /Zakopanego. Był to już 18. wspólny wyjazd !
W sobotę wczesnym rankiem wyruszyliśmy w podróż. Po drodze dotarliśmy do Katowic, gdzie mogliśmy przenieść się w czas przeszły do zabytkowej, górniczej dzielnicy Nikiszowiec. Tutaj zobaczyliśmy, jak kiedyś mieszkali górnicy i dowiedzieliśmy się ,że w tej dzielnicy były kręcone filmy w reżyserii Kazimierza Kutza. Późnym wieczorem dotarliśmy do celu naszej podróży, do pensjonatu ,,U Jędrka”.
Koncert kolęd i pastorałek
23Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki
Powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego
Słowa tej kolędy, 31 stycznia 2020 r., rozpoczęły KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w naszej szkole. Wykonali ją uczniowie klasy 3 a, których wychowawczynią jest Pani M. Szkudlarek. W koncercie wzięli udział uczniowie z kilku klas, którzy przygotowywali się pod okiem różnych nauczycieli. Uczniowie klasy 3b (wych. D. Mariańska) wygrali na fletach kolędę: "Lulajże Jezuniu". Zosia Bogusław (śpiew), Piotr Nowik (pianino), Natalia Szkodzińska (gitara), Magdalena Kędzior (gitara) i Samuel Ocheret (gitara) zaśpiewali i zagrali najpiękniejsze polskie kolędy, W ich muzycznej drodze wspierał ich Pan Jakub Lubelski. Zespół wokalny " CZWÓRECZKI" pod kierunkiem Pań Joanny Solińskiej
Bractwo Rycerskie KERIN w naszej szkole
14Historia naszego kraju jest bardzo ciekawa, ale trudna do opanowania . Wielka korzyść płynie z działalności Bractwa Rycerskiego Kerin , które zapraszam co roku do naszej szkoły na Żywe Lekcje Historii. Tym razem rycerze nie przybyli w zbrojach, bowiem z racji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej ( 1 września 2019 r.) i 75. rocznicy jej zakończenia ( 8 maja 2020 r.), spotkanie dotyczyło tego właśnie tematu. Po wstępie dotyczącym odzyskania niepodległości, prowadzący opowiadał w bardzo ciekawy sposób o przyczynach wybuchu II wojny światowej i jej przebiegu. Mówił o wszystkich represjach, jakich doświadczył nasz naród ze strony Niemiec i ZSRR, o bohaterstwie polskich żołnierzy i ludności cywilnej broniącej kraju, o walkach Polaków na wszystkich frontach II wojny światowej. Wiele miejsca poświęcił działaniom młodzieży z Szarych Szeregów. Wykład był urozmaicony aktywnym udziałem u
Uczniowie z SP 4 uczcili pamięć Jeńców Woldenbergu II C
3W tym roku przypadła 75. rocznica odzyskania wolności przez żołnierzy obozu Oflag II C Woldenberg (Dobiegniew). Historia oswobodzenia jeńców wiąże się z Dziedzicami. 30 stycznia 1945 r., ewakuowany przez Niemców obóz, a konkretnie kolumna ,,Wschód" zatrzymała się w Dziedzicach.
Tam, w czasie oswabadzania jeńców, doszło do walki. Czołg Armii Czerwonej oddał strzał w kierunku stodoły, w której ukrywali się polscy oficerowie. W wyniku ostrzału zginęło 17 osób, a 30 zostało rannych. Zostali pochowani m.in. w Dziedzicach i Barlinku.
OTOZ Animals w naszej szkole
428 stycznia 2020 r. do klasy 1a przyjechali Inspektorzy Barlineckiego Inspektoratu OTOZ Animals, aby poprzez prezentację opowiedzieć o naszych czworonożnych pupilach. Podczas spotkania inspektorzy opowiadali o obowiązkach właścicieli psów, o tym jak należy się nimi opiekować i udzielać pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się również jak trzeba postępować w kontakcie ze zwierzętami. Największą atrakcją tego spotkania były dwa koty, które mogliśmy pogłaskać.
Moje miasto-Barlinek
3Pod takim hasłem odbył się cykl spotkań, których celem było przygotowanie uczniów do „Konkursu wiedzy o Barlinku”. Początkowy etap - bardzo ciekawa lekcja w muzeum, a jej podsumowanie to spotkanie z Królową Puszczy, następnie odbyliśmy spacer do najciekawszych, zabytkowych części miasta. Naszym przewodnikiem była Pani Katarzyna Mielcarek, która na koniec rozdała nam widokówki z wizerunkiem obecnie panującej Królowej Puszczy.
Funkey Musical
W styczniu uczniowie klas 1-4 z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w dwujęzycznym musicalu ‘fUNKEY”. Aktorzy wraz ze wspaniała scenografią, maskami oraz wyśmienita grą aktorską przybyli do nas z Poznania.Przedstawienie w całości obyło się w języku angielskim,ale jak się okazało- nie było to problemem dla naszych milusińskich. Bardzo aktywnie brali udział,tańcząc, śpiewając a przy tym ucząc się nowych słow oraz zwrotów.Była to pierwsza przygoda,podczas której “NIEGRZECZNA” Marta wraz ze zwięrzętami zabrali widzów do Nowego Yorku, która oprócz nauki języka angielskiego okazała się również wspaniałą lekcją tolerancji oraz dbania o środowisko.Gdzie zabiorą nas następnym razem…? Tego dowiemy się już w lutym,w kolejnej części musicalu!
Doświadczenia z chemikiem
1623 stycznia 2020 r. uczniowie klas 1a, 1c, 1d i 2a spotkali się z Szalonym Profesorem z Miasta Nauki . To był imponujący pokaz z użyciem ciekłego azotu, najzimniejszego płynu na ziemi (- 196 C) oraz płonącego metanu. Odważny ochotnik, Kacper zgodził się potrzymać ogień. Mieliśmy okazję spróbować chrupki kukurydziane moczone w ciekłym azocie.
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
9Uczniowie z klasy 1c biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla klas I-III „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z III modułów i w każdym module dzieci mają do wykonania określone zadania. Dzieci ukończyły I Moduł projektu poprzez wspólne przeczytanie książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), ulepienie własnych czytusi z plasteliny, uzupełnienie lekturników, narysowanie wybranej sceny z książki, wykonanie zakładek do książek oraz postaci głównego bohatera dowolną techniką na arkuszach szarego papieru.
Zaproszenie
Uwaga uczniowie i uczennice klas 6-8!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych, opartym na formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do pani A. Skop do 24.01.2020 (piątek).
Hej kolęda, kolęda……
8Święta za nami, a w naszej szkole nadal świąteczny nastrój. Tradycją jest, że uczniowie naszej szkoły w prezencie świątecznym dla uczniów i pracowników przygotowują Jasełka. W tym roku zadania tego podjęła się klasa 3a z p.p. Mariolą Szkudlarek i Lidią Lewandowską. W przedświąteczny czwartek naszymi gośćmi byli rodzice i dziadkowie, a w piątek uczniowie klas 1-3 i nauczyciele. Po Nowym Roku kolędowanie trwa nadal. Kolejni nasi goście to dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1.
Czytam z klasą
16Uczniowie klasy 1 a ukończyli I Moduł projektu „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. Wybrana przez nas lektura to baśń H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”.
Najpierw ulepiliśmy z plasteliny wspaniałe Czytusie i uszyliśmy poduszeczki - chmurki, które będą nam towarzyszyły przez całą przygodę z książką. Z przyjemnością wykonaliśmy zadania:
Laureatki z SP4
Zapraszamy do przeczytania artykułu o konkursie plastycznym "Barlineckie Anioły" w którym nagrodzone zostały uczennice naszej szkoły.
Zbieraliśmy pieniądze dla WOŚP !
W niedzielę (12 stycznia) uczniowie naszej szkoły prowadzili zbiórkę pieniędzy dla WOŚP.
Wśród kwestujących byli uczniowie z klas:
6 E :
Magda Kędzior, Oliwia Owczarek, Aniela Danisz, Natan Opatowicz, Kamil Krawczyk, Filip Łężak
7 A :
Anna Miszewska, Nadia Bieliczko, Małgorzata Giernowicz, Magdalena Franczak, Sara Banaś, Agata Czaja, Hanna Dominiak, Martyna Szynalska, Gracjan Sokołowski, Grzegorz Niedzielski, Oliver Plaskota.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia pani dyrektor Elżbieta Trautman wyróżniła wolontariuszy naszej szkoły odznaką ,,Wolontariusz S P 4”. Wszyscy otrzymali również słodki upominek od Św. Mikołaja gdyż, jak to powiedziała p.dyrektor ,,On szczególnie pamięta o tych, którzy pomagają innym”.
Mistrzowie Literowania w Języku Angielskim
W listopadzie grupa uczniów z klas 4-8 wzięła udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Literowania w Języku Angielskim „Spelling Bee”. Rywalizacja była niezwykle zacięta, w przypadku klas szóstych koniecznym okazało się nawet rozegranie dogrywki. Ostateczna klasyfikacja konkursowa przedstawia się następująco:
Dzwonki
Czwartek 31.10.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych