<center>Konkurs fotograficzny „MOJE MIEJSCE NA ZIEMI, MÓJ DOM, MOJA RODZINA”</center>
REGULAMIN KONKURSU
„MOJE MIEJSCE NA ZIEMI, MÓJ DOM, MOJA RODZINA”
ORGANIZATOR
- Organizatorem konkursu fotograficznego „Moje miejsce na ziemi, mój dom, moja rodzina” zwanego dalej „konkursem” jest Urząd Statystyczny w Sz
<center>Uczniowie klasy 2c jednymi z dziesięciu zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plastycznego.</center>
Uczniowie klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „MIŚ VELVETUŚ I 4 PORY ROKU Z HIGIENĄ”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krótkiego, jednostronicowego komiksu ukazującego jak Miś Velvetuś dba o higienę, w każdej porze roku. Do wygrania było 10 zestawów pluszaków, które zostaną rozdane laureatom po powrocie do szkoły. Decyzją Zespołu akcji Zdrowo i Sportowo zostaliśmy jednymi z dziesięciu zwycięzców ogólnopolskiego konkursu. Zdjęcia niektórych prac wykonanych przez dzieci można obejrzeć w galerii zdjęć.
<center>17 marca - Dzień Świętego Patryka</center>
Co to za święto?
Kto, gdzie i dlaczego je obchodzi?
Kim był Święty Patryk?
Co przynosi szczęście na zielonej wyspie?
Na te oraz więcej pytań odpowiedzieli uczniowie klas:
IV b, V a, V b, VII f oraz dwóch grup z klas VII c i VII d
przygotowując bardzo ciekawe plakaty, prezentacje oraz prace plastyczne w języku angielskim.
<center>PROGRAM CUKIERKI</center>
Zakończyliśmy realizację programu wczesnoszkolnej profilaktyki „ Cukierki” w klasach trzecich. Celem programu było uczulenie dzieci na kontakty z nieznajomymi, wskazanie na pożądane wzorce zachowań, ostrzeganie przed sięganiem po substancje psychoaktywne, kształtowanie zachowań asertywnych i zdrowego stylu życia. Program trwał 8 tygodni, objęto nim 5 klas trzecich, łącznie 99 uczniów. Dzieci w trakcie programu stworzyly własne książeczki profilaktyczne, które wzięły udział w konkursie wewnątrzszkolnym. Wyróżniono i nagrodzono najciekawsze prace uczniów.
Szkoły Ponadpodstawowe
Moduł Szkoły Ponadpodstawowe został zmodyfikowany
WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ WALENTYNKĘ W JĘZYKU ANGIELSKIM
Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, zalała nas fala czerwonych oraz różowych prac w języku angielskim. Wszystkie prace konkursowe będą dostępne w albumie fotograficznym na stronie naszej szkoły.
Wybór był trudny, ale ostatecznie postanowiłyśmy nagrodzić oraz przyznać trzy pierwsze miejsca następującym uczniom:
ŚWIĘTA BARLINKA
25.stycznia 1278 r. – nadanie praw miejskich
<center>KONKURS !</center>
KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM „BE MY VALENTINE”
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w Walentynkowym Konkursie z Języka angielskiego „BE MY VALENTINE”.
Na Wasze prace czekamy do 10.02.2021r.
Zdjęcia kartki walentynkowej wyślij do swojego nauczyciela języka angielskiego,
najciekawsze prace zostaną nagrodzone!
22 stycznia – 158. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO
22 stycznia 1863 r. wybuchło powstanie styczniowe, narodowy zryw skierowany przeciwko jednemu z zaborców – Cesarstwu Rosyjskiemu. Trwało aż do jesieni 1864 r.
Chociaż do wcześniejszego powstania listopadowego (1830-31) Polacy przystąpili, dysponując regularną armią z generalicją zaprawioną w bojach wojen napoleońskich, to właśnie powstanie styczniowe było największym zrywem narodowym, na który złożyło się ponad 1200 bitew i potyczek. Wzięło w nich udział ponad 200 tysięcy powstańców, skupionych w licznych oddziałach.
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do szkół.
Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. GIS, MEiN i MZ przygotowali wytyczne dla szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Powstanie Wielkopolskie
102 lata temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które miało na celu wyparcie Niemców z Wielkopolski i przyłączenie jej do odradzającej się Rzeczypospolitej; impulsem do wybuchu walk stał się przyjazd do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego, którego powitanie przerodziło się w manifestację patriotyczną; powstanie zakończyło się zwycięstwem Polaków.
„Santa Claus is coming to town” – inscenizacja piosenki na portalu Classroom
Uczniowie klas IV b, V a oraz VI a wzięli udział w inscenizacji online do piosenki wykonanej przez Franka Sinatrę „Santa Claus is coming to town”.
Celem projektu była nauka języka angielskiego w lubianej przez uczniów formie piosenki oraz przybliżenie kultury anglojęzycznej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Ponadto, wzmocnienie więzi między uczniami w tym magicznym, przedświątecznym czasie, który z wiadomych powodów musimy spędzić z dala od szkoły i przyjaciół. Wszyscy uczniowie świetnie bawili się i jednocześnie uczyli podczas nagrywania inscenizacji.
39.rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Stan wojenny został wprowadzony w Polsce w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Bezpośrednią przyczyną jego ogłoszenia była próba zniszczenia NSZZ ,,Solidarność’, która na mocy porozumień sierpniowych z 1980 roku została uznana za legalny związek zawodowy, a w ciągu roku poparcie dla niej zadeklarowało około 10 milionów ludzi. W obliczu narastającego kryzysu ekonomicznego ,,Solidarność oznaczała dla komunistów ogromne zagrożenie, dlatego starano się wszelkimi środkami doprowadzić do jej rozbicia. Pomimo prowadzonych rozmów polskich władz z Moskwą, ZSRR uznało, że Polska powinna rozwiązać kwestię kryzysu politycznego własnymi środkami.
Oficjalnie podano do wiadomości, że powodem wprowadzenia stanu wojennego była zła sytuacja gospodarcza kraju i zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego. W późniejszych uzasadnieniach mówiono natomiast o groźbie zbrojnej interwencji wojsk Układu Warszawskiego
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji (ang. International Day of Tolerance) - święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
102 lata Niepodległej Polski
11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wtedy był to wielki dzień. Po 123 latach niewoli, powstaniach: listopadowym, krakowskim, styczniowym, po bratobójczych walkach na frontach I wojny światowej staliśmy się wolnym państwem. Należy w tym dniu pamiętać o naszych wielkich rodakach- OJCACH NIEPODLEGŁOŚCI: JÓZEF PIŁSUDSKI, ROMAN DMOWSKI, IGNACY JAN PADEREWSKI, WOJCIECH KORFANTY, WINCENTY WITOS, IGNACY DASZYŃSKI, którzy doprowadzili Polskę do niepodległości. Dzięki tamtym wydarzeniom zmienił się bieg historii naszego narodu. O tych wydarzeniach każdy Polak musi pamiętać. Żeby Polska była Polską walczyły całe pokolenia, to im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania tradycji, pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.
AKCJA Bohater<font color="red">ON.</font>
16AKCJA BohaterON w ,,Czwórce”
Uczniowie z naszej szkoły uczcili po raz kolejny pamięć Powstańców Warszawskich. Przyłączyliśmy się do projektu organizowanego od 2016 roku. Młodzież klas ósmych, siódmych i szóstych napisała kartki z życzeniami dla bohaterów. W dwóch siódmych klasach zostały przeprowadzone lekcje o powstaniu warszawskim i jego bohaterach . Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową BohaterOn, mogli wybrać osobę-powstańca, do którego chcą wysłać kartkę z podziękowaniami i życzeniami. Pracowali z materiałami źródłowymi pt,, Historia w pudełku” :
Dzwonki
Czwartek 31.10.2024PROJEKTY
Galeria zdjęć
brak danych