• Nordic Walking

• Przyrodniczy październik

Już od wielu lat miesiąc październik pełen jest przyrodniczych spotkań, konkursów, wyjazdów i niespodzianek. Z pierwszej połowy miesiąca zdawaliśmy już relację. Teraz chcieliśmy zaprezentować dwa wydarzenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Było to spotkanie z Panią Ewą- pracownikiem nadleśnictwa Barlinek, oraz wyjazd do Wolińskiego Parku Narodowego.

Po raz pierwszy w tego rodzaju lekcji uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych. Ich wrażenia widoczne są na zdjęciach, do których obejrzenia zachęcamy.

Opiekun koła LOP – Małgorzata Kozar

Miesiąc ochrony przyrody

Jak zwykle w październiku odbywają się w naszej szkole różnorodne zajęcia poświęcone przyrodzie, jej lepszemu poznaniu, a także prezentacje zainteresowań uczniów związanych z przyrodą. Do tej pory odbyła się wystawa zwierząt, podchody z zadaniami przyrodniczymi, turniej przyrodniczy klas V, Święto Drzewa.

W zajęciach bierze udział bardzo duża liczba osób z klas IV – VII. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń, dalszy ciąg ciekawych spotkań zrelacjonujemy na koniec miesiąca.

Opiekun koła LOP – Małgorzata Kozar

VII Rajd Sienkiewiczowski

Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Niech światło latarni Sienkiewicza, prostą drogę do wiedzy wytycza”- w myśl tego motta uczestnicy rajdu próbowali swoich pisarskich talentów w konkursie o Złote, Srebrne i Brązowe pióro dyrektora szkoły. Zwycięzcy to: I miejsce Maja Majchrzak Vc, II miejsce pani Iza Makuch,                                                                                      III miejsce panie Grażyna Dokurno i Iwona Żytkowiak- serdecznie gratulujemy.

Pomimo tego, że rajd odbył się w środę, nie zabrakło chętnych do poznania tajników Szkoły Piratów, leśnych zagadek i wystaw, ukazujacych piękno Puszczy Barlineckiej,której to miody, pracę pszczół i ich opiekunów prezentowali nam państwo Kołosowsy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko tworzenia obrazków z piasku, malowania twarzy, nauki węzłów marynarskich,  morskiego origami, baloniada. Ogromnych emocji dostarczyło przeciąganie liny, a morskie klimaty widać było też podczas tworzenia budowli z piasku przez najmłodszych. Piraci, którzy zachwyceni byli urokiem Barlinka – nie szczędzili swoich sił prowadząc zabawy i konkursy, zaskakując nas swoja pomysłowością i profesjonalizmem.
          Podczas, pięknego słonecznego popołudnia mogliśmy odkryć na nowo uroki plaży miejskiej w Barlinku, a dzięki hojności wielu rodziców nasze podniebienia rozpieszczały smaki domowych wypieków,  panie kucharki ze szkolnej stołówki przygotowały pyszna grochówkę- serdecznie dziękujemy.
          Na wielu twarzach widać było uśmiech i chwilę relaksu, co bardzo satysfakcjonuje organizatorów.
          Serdecznie dziękujemy gospodarzom obiektu-Pani  Gracji Maciejczak z Gorzowa, naszym sponsorom: Firmie Hacon, Bartłomiejowi Karaszewskiemu, GBS Barlinek, Firmie Norika Polska, państwu Buczkowskim, panu Zbigniewowi Meisingerowi, MPGK Barlinek, Firmie Promocjone, policji - za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem,leśnikom, pszczelarzom, klubowi żeglarskiemu „ Sztorm”, panu Leszkowi Bartoszewiczowi, panu Piotrowi Dadun,panu Mieczysławowi Lisowskiemu,wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc. Szczególnie dziękujemy rodzicom uczniów klasy VII c, którzy po raz czwarty obsługiwali  naszych gości.

Organizatorzy:

Zespół Edukacji Regionalnej
          SP – 4 Barlinek

24 września  odbył się kolejny rajd sienkiewiczowski, który ma już swoją tradycję w naszej szkole, ale w tym roku jego charakter był wyjątkowy.  Tegoroczne hasło przewodnie to: „Staś i Nel - bohaterowie Henryka Sienkiewicza odkrywają Czwórki oblicza”.

Uroczysty rajd otworzyła dyrektor szkoły p. Elżbieta Trautman. Nie mogło zabraknąć rozgrzewki, bo to przecież rajd nordic walking, a poprowadzili ją uwielbiani instruktorzy grupy Feeling Dance Group.

Atrakcje tegorocznego rajdu to: wystawa afrykańska, prezentacja na żywo zwierząt egzotycznych, malowanie kamieni afrykańskimi wzorami, zabawa fantowa, stoisko łapaczy snów, szmacianych zabawek, stoisko nadleśnictwa, szamanki Urszuli, wyplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, tworzenie biżuterii oraz instrumentów afrykańskich. Razem było nas około 500 osób, mamy nadzieję,że sobota 24 września 2016, na długo zostanie w Państwa pamięci.

Dziękujemy za udział w rajdzie i do zobaczenia za rok.

Pełna relacja z rajdu znajduje się TUTAJ                                                         .............................................................................................................................................................................................................

W sobotę 10 września wzięliśmy udział w ogólnopolskich zawodach nordic walking-Puchar Bałtyku. Mimo bardzo wysokiej temperatury, nasi uczniowie dali z siebie wszystko, aby jak najlepiej reprezentować szkołę. Ogromnym sukcesem jest drugie miejsce, które zajął Bartek Jarzyna z klasy Vc. Gratulujemy wszystkim ukończenia marszu na 5 km, ponieważ przy tak letniej pogodzie, to prawdziwe wyzwanie.