Koncert charytatywny z okazji Święta Miłosierdzia.

,,Nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z wami robić"- na te słowa św. Augustyna odpowiedzieli uczestnicy koncertu charytatywnego.

Koncert odbył się 8 kwietnia 2018 r. w kościele p.w. Św. Wojciecha BM w Barlinku. Naszą szkołę reprezentoeali uczniowie klas 1-3 oraz wolontariuszki z klasy 4b: Zuzanna Dziuba,  Agata Fidos i Hanna Neca.

Światowy Dzień Kota, to okazja by pomóc kotom wolnożyjącym i podopiecznym schronisk.

16.02 wolontariusze z naszej szkoły sprzedawali słodkości i zbierali karmę dla zwierząt. Pieniądze i karma z tej akcji zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym schroniska Animals. Nad całością czuwały wolontariuszki z kl.5c: Wiktoria Leszczyńska, Laura Hetman, Nina Sławińska, Maja Piasecka i Maja Galant.

,,Rodzina Rodzinie”

12 stycznia br. podczas charytatywnego Koncertu Kolęd i Pastorałek zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i obejrzeliśmy teledysk, który pozwala wczuć się w los setek tysięcy rodzin, które doświadczają dramatu wojny w Syrii.

Poruszeni tą tragedią uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się w program ,,Rodzina rodzinie” i pomóc Syryjczykom.

Szkolne Koło Wolontariatu zebrane po koncercie pieniądze przekazało na pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie.

,,Wierzę,że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej" - Robert Lewandowski

Ruszamy ze Szlachetną Paczką 5 grudnia. Będziemy kwestować na korytarzach szkoły podczas przerw.

W ubiegłym roku Szlachetną Paczkę wsparli m.in.:

- Papież Franciszek

- Prezydent Andrzej Duda

- P. Dyrektor Elżbieta Trautman

- Robert Lewandowski

- Beata Sokołowska

- Siostry Radwańskie

- Urszula Bibro

-Szkolne Koło Wolontariatu

- Samorząd Uczniowski

,,Nie jesteśmy w stanie zmienić świata, ale możemy pomóc ludziom, by na tym świecie żyło im sie lepiej" - Ks. Jacek Wiosna